Toshkentda “Amazon Web Services GameDay” dasturchilari uchun uchrashuv bo‘lib o‘tadi, deya xabar berdi “AWS User Group” hamjamiyati.
Tadbirda jamoalar bulut xizmatlaridan foydalangan holda turli real hayot ssenariylari uchun yechim topish uchun raqobatlashadi. Tadbir O‘zbekiston poytaxtida ikkinchi bor o‘tkazilmoqda.
Tadbir ishtirokchilari AWS xizmatlari, ularning me’moriy naqshlari va yechimlari bilan o‘ynoqi tarzda tanishishlari mumkin bo‘ladi.
Vazifalarning ochiq shakli ishtirokchilarga muammoni hal qilishda ijodkorlik ko‘rsatishga imkon beradi.
“AWS GameDay” 25-may kuni, “AWS Community Day” Markaziy Osiyo mintaqaviy konferensiyasi arafasida bo‘lib o‘tadi. Tadbir “C-Space Yunusobod” kovorking markazida bo‘ladi.

В Ташкенте состоится встреча для разработчиков Amazon Web Services GameDay, передает сообщество AWS User Group.
На мероприятии команды будут соревноваться в поиске решений для разных сценариев из реальной жизни с использованием облачных сервисов. Мероприятие проводится в столице Узбекистана во второй раз.
Участники мероприятия смогут в игровой форме ознакомиться с сервисами AWS, их архитектурными шаблонами и решениями. Открытая форма заданий позволит участникам проявить креативность при решении задачи.
AWS GameDay состоится 25 мая — накануне региональной конференции AWS Community Day Central Asia. Местом мероприятия станет коворкинг-центр C-Space Yunusabad.