Janubiy Koreyaning “D.Camp” kompaniyasi O‘zbekiston startap ekotizimini rivojlantirishda ishtirok etadi. Bu haqda “IT Park” matbuot xizmati xabar berdi.
Texnopark direktorining eksport va investitsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari Jahongir Radjabov kompaniya delegatsiyasini “Offshore Outsourcing Tour” doirasida qabul qildi.
Tomonlar ikki mamlakatdagi startaplarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha hamkorlik qilish istiqbollarini muhokama qildi.
“D.Camp"ning o‘zbek startaplariga sarmoya kiritishi hamkorlikning asosiy yo‘nalishlaridan biri sifatida qayd etildi. Kompaniya ularga Koreya bozoriga kirishda yordam berish niyatida ekanligini bildirdi.
O‘zbekiston korxonalarini targ‘ib qilishga bag‘ishlangan qo‘shma vebinarlar tashkil etish masalasiga ham to‘xtalib o‘tildi. Bundan tashqari, D.Kamp Janubiy Koreyadagi IT-Park tadbirlarining axborot hamkori va hamkor tashkilotchisi roliga qiziqadi.
Bundan tashqari, “D.Camp” O‘zbekistonda o‘z vakolatxonasini ochish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
25-may kuni Seulda bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston autsorsing konferensiyasida tomonlar hamkorlik memorandumini imzolaydi.
Avvalroq “Spot” O‘zbekistonda venchur investitsiyalarning yillik hajmi $6 mlndan oshgani haqida yozgandi.
Mamlakat startaplarga sarmoya kiritish bo‘yicha Markaziy Osiyo va Kavkaz mamlakatlari orasida uchinchi o‘rinni egalladi.

Южнокорейская компания D.Camp будет участвовать в развитии стартап-экосистемы Узбекистана. Об этом сообщила пресс-служба IT Park.
Заместитель директора технопарка по экспорту инвестициям Жахонгир Раджабов принял делегацию компании в рамках Offshore Outsourcing Tour. Стороны обсудили перспективы совместной работы в поддержке стартапов двух стран.
В качестве одного из главных направлений для сотрудничества отмечалось инвестирование D.Camp в узбекистанские стартапы. Компания выразила намерение оказывать им помощь в выходе на рынок Кореи.
Специалисты компании наладят обмен опытом в сфере информационных технологий. Как ожидают в технопарке, с их помощью узбекистанцы получат доступ к передовым технологиям, знаниям, решениям и смогут повысить свою конкурентоспособность.
Также затрагивался вопрос организации совместных вебинарах, посвященных продвижению узбекистанских предприятий. Кроме того, D.Camp интересуется ролью информационного партнера и со-организатора мероприятий IT Park в Южной Корее.
Кроме того, D.Camp рассматривает возможность открытия в Узбекистане своего офиса. Стороны подпишут меморандум о сотрудничестве на конференции об аутсорсинге (Uzbekistan Outsourcing Conference) в Сеуле 25 мая.
Ранее Spot писал, что годовой объем венчурных инвестиций в Узбекистане превысил $6 млн.
D.Camp (d.camp) — крупнейший хаб для стартапов в Южной Корее, также имеет офисы в Японии, Гонконге, Вьетнаме, Индонезии и Сингапуре. С компанией сотрудничают более 6200 проектов, а общий объем активов составляет $14 млрд.