Tadbirda Toshkent shahri hokimining o‘rinbosari Sharof Rahmonov so‘zga chiqib, ushbu loyihaning shahar va umuman mintaqani iqtisodiy rivojlantirishdagi ahamiyatini ta’kidladi. Davlat rahbarining “Respublika hududlarida Business City zamonaviy ishbilarmonlik markazlarini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qaroriga (2019-yil 3895-son) muvofiq tashkil etilgan Yunusobod Business City loyihasi shahar biznes infratuzilmasini rivojlantirishning yangi yo‘nalishi bo‘lib, mintaqa iqtisodiy o‘sishining asosiy elementlaridan biri bo‘lishni va’da qilmoqda.
Yunusobod Business City hududida HighTown turar joy majmuasi va 65 ming kv.m maydonga ega savdo markazi joylashgan bo‘lib, u Toshkentdagi ikkinchi yirik shahar savdo markazi bo‘lishni va’da qilmoqda. Tashkent City Mall tajribasi shuni ko‘rsatadiki, yirik savdo markaziga ega bo‘lish tashrif buyuruvchilarning katta oqimni ta’minlaydi va hududning ommaviyligini oshiradi.
Tadbir davomida Yunusobod Business City direksiyasi tomonidan ofis binolari, turar joy majmualari yoki tijorat obyektlari uchun 16 ta lot-maydon taqdim etildi:
- 1 dan 4 gacha bo‘lgan lotlar — 0,2313 ga;
- 5 dan 8 gacha bo‘lgan lotlar — 0,2300 ga;
- lot 9 — 0,1712 ga;
- 10 dan 11 gacha bo‘lgan lotlar — 0,1600 ga;
- 12 dan 13 gacha bo‘lgan lotlar — 0,1712 ga;
- 14 dan 15 gacha bo‘lgan lotlar — 0,1600 ga;
- lot 16 — 0,1712 ga.
Loyihaning asosiy jihatlaridan biri — biznes va tadbirkorlikni rivojlantirish uchun qulay infratuzilmani yaratishdir. Yunusobod Business City mahalliy va xorijiy investorlar tomonidan keng ko‘lamli investitsiya imkoniyatlarini taklif qiladi, iqtisodiy o‘sishni rag‘batlantiradi va yangi ish o‘rinlarini yaratishga yordam beradi. Yunusobod Business City tarkibidagi 16 ta yer uchastkasini E-auksion elektron auksion platformasi orqali sotib olish mumkin.
Yunusobod Business City investorlarga qulaylik yaratish maqsadida yer uchastkalarini teng ulushlarda 12 oyga bo‘lib-bo‘lib to‘lashni taklif etadi.
Yunusobod Business City allaqachon barcha kerakli infratuzilmaga ega, xususan:
- gaz ta’minoti;
- elektr ta’minoti;
- drenaj tizimi;
- yo‘l qoplamasi;
- suv ta’minoti;
- yashil zona;
- elektr transport vositalarini zaryadlash stansiyalari.
Loyihaning o‘ziga xos xususiyatlaridan biri bu Yunusobod Business City va uning obyektlariga saytdagi virtual sayohat orqali onlayn tashrif buyurish imkoniyatdir. Ushbu innovatsion yondashuv manfaatdor tomonlarga loyiha bilan batafsilroq tanishish imkoniyatini beradi.
Yunusobod Business City nafaqat investitsiya imkoniyatini, balki Toshkentni rivojlantirishda yangi ish o‘rinlari yaratish, hayot sifatini yaxshilash va investitsiyalarni jalb etishga ko‘maklashishni va’da bermoqda.
Loyiha va investitsiya imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot olish uchun (+998) 95−501−70−70 telefon raqamiga murojaat qilish mumkin.

Yunusobod Business City — это инвестиционный проект, расположенный в Юнусабадском районе Ташкента. Проект представляет собой современный комплекс, разработанный с учетом всех потребностей бизнеса. Основной целью проекта является создание благоприятной среды для развития бизнеса и стимулирования предпринимательской деятельности.
yubc, реклама
На мероприятии выступил заместитель хокима Ташкента — Шароф Рахманов, который подчеркнул значимость данного проекта для экономического развития города и региона в целом. Проект Yunusobod Business City, организованный в соответствии с постановлением главы государства «О мерах по созданию современных деловых центров Business City на территориях республики» (от 2019 года №3895), представляет собой новое направление развития бизнес-инфраструктуры города и обещает стать одним из ключевых элементов экономического роста региона.
На территории Yunusobod Business City расположился жилой комплекс High Town и торговый центр с площадью 65 тысяч кв м, который обещает стать вторым по величине сити-моллом в Ташкенте. Опыт работы Tashkent City Mall показывает, что наличие крупного торгового центра обеспечивает значительный поток посетителей и повышает узнаваемость места.
В ходе мероприятия дирекцией Yunusobod Business City было представлено 16 лотов — площадей для дальнейшей застройки под офисные здания, жилые комплексы или коммерческие объекты:
• лоты с 1 по 4 — по 0,2313 га;
• лоты с 5 по 8 — по 0,2300 га;
• лот 9 — 0,1712 га;
• лоты с 10 по 11 — по 0,1600 га;
• лоты с 12 по 13 — по 0,1712 га;
• лоты с 14 по 15 — по 0,1600 га;
• лот 16 — 0,1712 га.
Один из основных аспектов проекта заключается в создании удобной инфраструктуры для развития бизнеса и предпринимательства. Yunusobod Business City предлагает широкий спектр возможностей для инвестирования как со стороны местных, так и иностранных инвесторов, стимулируя экономический рост и способствуя созданию новых рабочих мест. 16 земельных участков в рамках Yunusobod Business City уже доступны для приобретения через электронную платформу аукционов E-auksion.
Для удобства инвесторов, Yunusobod Business City предлагает рассрочку по оплате за земельные участки в равных долях на 12 месяцев.
В Yunusobod Business City уже есть вся необходимая инфраструктура, а именно:
• газоснабжение;
• электроснабжение;
• система стоков;
• автодорожное покрытие;
• водоснабжение;
• зеленая зона;
• зарядные станции для электромобилей.
Одной из уникальных особенностей проекта является возможность онлайн-посещения Yunusobod Business City и его объектов через виртуальный тур на сайте. Этот инновационный подход дает возможность заинтересованным лицам ознакомиться с проектом более детально.
Yunusobod Business City представляет собой не только инвестиционную возможность, но и шаг вперед в развитии Ташкента, обещая способствовать созданию новых рабочих мест, улучшению качества жизни и привлечению инвестиций.
Для получения подробной информации о проекте и возможностях инвестирования можно обратиться по номеру: (+998) 95−501−70−70.