ANORBANK O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi bilan hamkorlikda Toshkent shahridagi 30-son va 22-son Mehribonlik uylari, Sirdaryo viloyatidagi Respublika o‘g‘il bolalar o‘quv-tarbiya muassasasi hamda “SOS O‘zbekiston bolalar mahallalari” uyushmasi tarbiyalanuvchilari uchun bayramona shou dasturni tashkil etdi. Tadbir Zo‘r TV telekanalining mashhur Renessanse Hall studiyasida o‘tkazilib, uning har bir qismida bayramona muhit va mo‘jizalarga ishonch kayfiyati hukm surdi. Studiya yorqin chiroqlar, yangi yil bezaklari va, albatta, katta bayram archasi bilan bezatildi.
Dasturning asosiy qismida “Sehrli sandiqcha” spektakli namoyishi bo‘lib o‘tdi. Ushbu qiziqarli sahna asari 800 nafar yosh tomoshabinni sarguzashtlar va mo‘jizalar olamiga olib kirdi va ularda katta zavq uyg‘otib, yorqin taassurotlar qoldirdi. Isteʼdodli ijrochilar bolalarga ezgulik va mo‘jizalar doimo g‘alaba qozonadigan haqiqiy ertak taqdim etishdi.
Spektakldan tashqari, ANORBANK bolajonlarni yana ko‘plab ajoyib dasturlar bilan xursand qildi. Qiziqarli lazer shousi, shuningdek, sevimli ijrochilar va ertak qahramonlari ishtirokidagi konsert dasturi jajji mehmonlarning kayfiyatini yana-da chog‘ qildi. Qorbobo bilan uchrashuv esa, bolalar uchun eng esda qolarli lahzalardan biri bo‘ldi. Qorbobo kichkintoylarni Yangi yil bilan tabriklab, ularning har biriga uzoq kutilgan sovg‘alarni topshirdi. Bolajonlarning yorqin tabassumi va quvonchdan chaqnagan ko‘zlari bayram ajoyib tarzda o‘tganining so‘zsiz isboti bo‘ldi.
“Ushbu anʼanamizni davom ettirish, bolajonlarda mo‘jiza va ertaklarga ishonch uyg‘otish biz uchun juda muhim. Umid qilamizki, bunday tadbirlar bolalarga o‘zlarini sevimli va baxtli his qilishlariga yordam beradi. Bayramlar odamlarni birlashtirib, jamiyatga mehr-oqibat, muruvvat, bolalarga hurmat va muhabbat kabi muhim qadriyatlarni eslatayotganiga guvoh bo‘lish ayniqsa qadrli. Maqsadimiz yosh avlodni qo‘llab-quvvatlash va ilhomlantirishdir va biz buni korporativ ijtimoiy masʼuliyatimizning bir qismiga aylantira olganimizdan faxrlanamiz”, — deya fikrlari bilan o‘rtoqlashdi ANORBANK PR-menejeri Firuza Gafurova.
ANORBANK o‘zining to‘rt yilligi munosabati bilan ham Toshkent shahridagi 30-sonli Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchilari uchun xayriya tadbirini tashkil etgan edi.
ANORBANK bilan bog‘lik so‘nggi yangiliklar, shuningdek bankning foydali mahsulot va xizmatlari haqidagi batafsil maʼlumotlar uning rasmiy veb-sayti, mobil ilovasi va ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida taqdim etilgan.

ANORBANK совместно с Национальной гвардией устроил праздничное шоу для воспитанников домов милосердия №30 и №22 в Ташкенте, Республиканского учебно-воспитательного учреждения в Сырдарьинской области, а также Ассоциации «SOS Детские деревни Узбекистана». Мероприятие состоялось в стенах известной студии Renessanse Hall телеканала Zo`r TV, где атмосфера волшебства и ожидания чудес царила буквально в каждом уголке. Пространство было украшено яркими огнями, новогодними декорациями и, конечно же, большой праздничной елкой.
Центральным событием программы стал показ спектакля «Сехрли сандикча». Эта увлекательная постановка погрузила 800 маленьких зрителей в мир приключений и магии, оставив неизгладимое впечатление и вызвав восторг у детей. Талантливые исполнители подарили ребятам настоящую сказку, в которой добро и волшебство всегда побеждают.
Кроме спектакля, ANORBANK подготовил для детей еще множество удивительных активностей. Гостей порадовало увлекательное лазерное шоу, а также концертная программа с участием любимых исполнителей и сказочных персонажей. Особое внимание детей привлекла встреча с Дедом Морозом, который поздравил их с Новым годом и вручил каждому долгожданные подарки. Радостные улыбки и блеск в глазах детей стали подтверждением того, что праздник удался.
«Для нас очень важно продолжать эту традицию и дарить детям веру в чудо и сказку. Мы надеемся, что такие мероприятия помогут детям почувствовать себя любимыми и счастливыми. Особенно ценно видеть, как такие события объединяют людей и напоминают обществу о таких значимых ценностях, как доброта, милосердие, уважение и любовь к детям. Наша цель — поддерживать и вдохновлять молодое поколение, и мы гордимся, что можем сделать это частью нашей корпоративной социальной ответственности», — отметила PR-менеджер ANORBANK Фируза Гафурова.
ANORBANK в честь своего четырехлетия также организовал благотворительный праздник для воспитанников дома милосердия №30 в Ташкенте.
Актуальные новости и информация о полезных продуктах и услугах ANORBANK доступны на официальном сайте, в мобильном приложении и на страницах банка в социальных сетях.