Kuzatuv kengashi tarkibiga fintex, transformatsion liderlik, korporativ boshqaruv va strategik o‘zgarishlar sohalarida yuqori professional obro‘ va tajribaga ega xalqaro mutaxassislar kiritilgan:
- Maykl Kouli — Cambridge Institute for Global Leadership prezidenti va bosh ijrochi direktori, strategik yetakchilik va korporativ boshqaruv sohasida xalqaro tadqiqotchi, kitoblar muallifi va Garvard dasturlarining ma’ruzachisi;
- Nargis Dustmatova — O‘zbekiston Fintex assotsiatsiyasi direktori, fintex ekotizimi, ta’lim tashabbuslari va raqamli innovatsiyalar rivoji bo‘yicha ekspert. Mamlakatda moliyaviy texnologiyalarni faol targ‘ib qiladi, sohaning barqaror rivojlanishi va raqamli iqtisodiyotdagi inklyuzivlik tarafdoridir;
- Xurshid Zaynutdinov — KZ Consulting direktori, xalqaro maslahatchi, tashkilot rivoji va o‘zgarishlar bo‘yicha sertifikatlangan kouch, boshqaruv konsaltingi va mentorlik sohasida mutaxassis;
- Tarik Qureyshi — Xponential Group va Future Readiness Institute asoschisi va bosh ijrochi direktori, raqamli transformatsiya va biznes kelajagi bo‘yicha ekspert, ilgari Bloomberg Media va Dow Jones kompaniyalarining EMEA mintaqasidagi rahbari bo‘lgan, Garvard biznes maktabi bitiruvchisi;
- Mustafa Abdraxmanov — New Industrial Technologies MCHJ bosh direktori.
Kuzatuv kengashining asosiy vazifalaridan biri — kompaniya rivojlanish strategiyasini ishlab chiqish va amalga oshirilishini nazorat qilish, korporativ boshqaruvning xalqaro standartlarini joriy etish, innovatsiyalar, o‘sish va hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish masalalarida boshqaruv jamoasini qo‘llab-quvvatlash hamda investorlar, hamkorlar, tartibga soluvchi organlar va jamoatchilik bilan samarali aloqalarni yo‘lga qo‘yishdan iborat.
Kuzatuv kengashining shakllantirilishi kompaniyaning barqaror va sifatli rivojlanishga intilishini aks ettiradi. Uning a’zolarining tajribasi va bilimlari Paynet’ning strategik maqsadlarini yanada mustahkamlash hamda tez rivojlanayotgan raqamli iqtisodiyotda samarali boshqaruvni ta’minlashga xizmat qiladi.

В состав Наблюдательного совета вошли международные эксперты с высокой профессиональной репутацией и опытом в сферах финтеха, трансформационного лидерства, корпоративного управления и стратегических изменений:
- Майкл Коули — президент и исполнительный директор Cambridge Institute for Global Leadership, международный исследователь стратегического лидерства и корпоративного управления, автор книг и спикер Гарвардских программ;
- Наргис Дустматова — директор Финтех ассоциации Узбекистана, эксперт в развитии финтех-экосистемы, образовательных инициатив и цифровых инноваций. Активно продвигает финансовые технологии в стране, выступает за устойчивое развитие отрасли и инклюзивность в сфере цифровой экономики;
- Хуршид Зайнутдинов — директор KZ Consulting, международный консультант и сертифицированный коуч по организационному развитию и изменениям, специалист в области управленческого консалтинга и менторинга;
- Тарик Курейши — основатель и генеральный директор Xponential Group и Future Readiness Institute, эксперт по цифровой трансформации и будущему бизнеса, бывший руководитель Bloomberg Media и Dow Jones в регионе EMEA, выпускник Гарвардской школы бизнеса;
- Мустафа Абдрахманов — генеральный директор ООО New Industrial Technologies.
Основные задачи Наблюдательного совета включают участие в разработке и контроле реализации стратегии развития компании, внедрение международных стандартов корпоративного управления, а также поддержку управленческой команды в вопросах инноваций, роста и выстраивания взаимодействия с заинтересованными сторонами — инвесторами, партнёрами, регулирующими органами и обществом.
Формирование Наблюдательного совета отражает стремление компании к устойчивому и качественному развитию. Опыт и профессиональная экспертиза его членов дадут возможность усилить стратегическое видение Paynet и обеспечить эффективное управление в условиях стремительно меняющейся цифровой экономики.