IT Park yonidagi StartupBase platformasi Investor’s Room — startap vakillari bilan potentsial investorlar o‘rtasidagi uchrashuv uchun arizalarni qabul qilishni boshlamoqda.
Tadbir 27-sentyabr kuni Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi (ICT Week Uzbekistan 2025) doirasida o‘tkaziladi.
Startap asoschilari kelgusi muzokaralar bo‘yicha kelishuvga erishish maqsadida o‘z loyihalarini 5 daqiqalik taqdimot shaklida namoyish etadilar.
Ishtirok etish uchun o‘z g‘oyalarini taqdim etishga tayyor bo‘lgan boshlang‘ich bosqichdagi (pre-seed, seed, dastlabki o‘sish bosqichidagi) startaplar taklif etiladi.
Tadbirda 30 ga yaqin investor, jumladan, biznes farishtalar, venchur jamg‘armalari va korporativ vakillari (skautlar) qatnashadi.
Uchrashuv IT Park hududidagi Raqamli texnologiyalar vazirligi binosida ikki soat davomida o‘tkaziladi. O‘rinlar soni cheklangan.
Ishtirok etish uchun anketani havola orqali to‘ldirish mumkin.
Avvalroq Spot Astana Hub va IT Park Uzbekistan Market Entry akseleratorini ishga tushiraayotgani haqida yozgandi.
U orqali o‘zbekistonlik startaplar Qozog‘iston bozoriga kirishda yordam oladi. Arizalar 20-sentabrgacha qabul qilinadi.

Платформа StartupBase при IT Park начинает прием заявок на Investor’s Room — встречу представителей стартапов с потенциальными инвесторами.
Мероприятие состоится 27 сентября, в рамках Недели информационно-коммуникационных технологий (ICT Week Uzbekistan 2025). Создатели стартапов будут представлять свои проекты в формате 5-минутной встречи, чтобы достичь соглашения о дальнейших переговорах.
К участию приглашаются стартапы на ранних стадиях (pre-seed, посевная, ранний рост), готовые представить свои идеи. На мероприятии будут присутствовать около 30 инвесторов, включая бизнес-ангелов, венчурные фонды и корпоративных представителей (скауты).
Встреча будет проходить в здании Минцифры на территории IT Park в течение двух часов. Число мест ограничено.
Заполнить анкету для участия можно по ссылке.
Ранее Spot писал, что Astana Hub и IT Park Uzbekistan запускают акселератор Market Entry для выведения стартапов на рынок Казахстана.