Uzum Bank qulay raqamli xizmatlar qatorini kengaytirishda davom etmoqda: bank moslashuvchan shartlar va yillik 20,5% stavkasi bilan so‘mdagi omonatlarni ishga tushirdi. Bank ilovasida omonat ochish va undagi mablag‘larni boshqarish mumkin, foizlar har kuni hisoblanadi va to‘lanadi.
Omonatning minimal miqdori 500 ming so‘mni tashkil etadi, amal qilish muddati — 18 oy, bunda mablag‘larni istalgan vaqtda to‘ldirish yoki qisman yechib olish mumkin, bu esa mahsulotni tajribali foydalanuvchilar uchun ham, bank xizmatlarini endigina o‘zlashtirayotganlar uchun ham qulay qiladi. Omonatlar rezidentlar va norezidentlar uchun ochiq bo‘ladi.
“Biz uchun qulay bank xizmatlari mamlakatning barcha aholisi uchun tushunarli va haqiqatan ham foydali bo‘lishi muhim. Shunday qilib, qulay pul o‘tkazma shartlariga ega Uzum kartasi paydo bo‘ldi va xuddi shu tamoyillar depozitlarni yaratishda ham asos bo‘ldi: butun davr uchun omonatning daromadliligini darhol ko‘rish, foizlarni har kuni olish mumkin, pul yechib olish va to‘ldirishning moslashuvchan shartlari tufayli hamon mavjud bo‘lib qolmoqda. Bu yangi xizmatni hatto Uzum Bank'ga birinchi marotaba hissa qo‘shayotganlar uchun ham qulay va tushunarli bo‘lishini ta’minlaydi”, — deydi Uzum Fintech bosh direktori Yegor Abramets.
Asosiy shartlar:
- kunlik kapitalizatsiyani hisobga olgan holda samarali foiz stavkasi — 20,5% gacha;
- minimal miqdor — 500 ming so‘m;
- muddat — 18 oy;
- foizlar kunlik hisoblanadi va to‘lanadi;
- butun muddat davomida to‘ldirish va qisman mablag‘ yechib olish imkoniyati mavjud.
Bugungi kunda mamlakatning 2,5 mln dan ortiq aholisi Uzum kartalaridan foydalanmoqda. Yangi omonat moliyaviy yechimlar qatorining mantiqiy davomi bo‘lib, mijozlarga nafaqat qulay sarflash, balki o‘z jamg‘armalarini ishonchli tarzda ko‘paytirish imkonini beradi.

Uzum Bank продолжает расширять линейку удобных цифровых сервисов: банк запустил вклады в сумах с гибкими условиями и ставкой до 20,5% годовых. Открыть вклад и управлять средствами на нем можно в приложении банка, проценты будут начисляться и выплачиваться ежедневно.
Минимальная сумма вклада составляет 500 тыс. сумов, срок действия — 18 месяцев, при этом пополнять или частично снимать средства можно в любое время, что делает продукт удобным и для опытных пользователей и для тех, кто только осваивает банковские сервисы. Вклады будут доступны как резидентам, так и нерезидентам.
«Для нас важно, чтобы удобные банковские сервисы были понятными и по-настоящему полезными для всех жителей страны. Так появилась карта Uzum с выгодными условиями переводов, и те же принципы стали основными в создании депозитов: доходность вклада за весь период можно увидеть сразу, проценты получать ежедневно, а деньги благодаря гибким условиям снятия и пополнения по-прежнему остаются доступными. Это делает новый сервис удобным и понятным даже для тех, кто делает в Uzum Bank свой первый вклад», — говорит Егор Абрамец, генеральный директор Uzum Fintech.
Ключевые условия:
- эффективная процентная ставка с учетом ежедневной капитализации — до 20.5%;
- минимальная сумма — 500 тыс. сумов;
- срок — 18 месяцев;
- проценты начисляются и выплачиваются ежедневно;
- пополнение и частичное снятие доступно в течение всего срока.
Сегодня более 2,5 миллионов жителей страны уже пользуются картами Uzum. Новый вклад станет логичным продолжением линейки финансовых решений и даст возможность клиентам не только удобно тратить, но и надежно приумножать свои сбережения.