Mahmudova 2026-yilning 1-yanvaridan yangi lavozimda faoliyatini davom ettiradi. Uning RBI Boshqaruvi tarkibiga tayinlanishi hali nazorat organlari tomonidan tasdiqlanishi kerak.
Kamila Mahmudova bank sohasida 20 yildan ortiq tajribaga ega. U RBIdagi faoliyatini 2007-yilda M&A bo‘limida boshlagan. 2019-yilda “Korporativ rivojlanish va strategik boshqaruv” bo‘limini boshqarishni boshlashdan oldin sotib olish loyihalarini nazorat qilgan. 2021-yilning dekabrida u Chexiyadagi Raiffeisenbank boshqaruvining moliya direktori etib tayinlandi.
RBI boshqaruvining kelgusi tarkibi quyidagicha bo‘ladi:
- Yoxann Shtrobl — bosh direktor (CEO) va chakana savdo yo‘nalishi rahbari;
- Mari-Valeri Brunner — mijozlarga korporativ-investitsion bank xizmati (CIB Customer Coverage);
- Andreas Gshventer — operatsion direktor / axborot texnologiyalari bo‘yicha direktor (COO/CIO);
- Kamila Mahmudova — moliyaviy direktor (CFO);
- Xannes Mezenbaxer — risklar bo‘yicha direktor (CRO);
- Rayner Shnabl — korporativ investitsiya mahsulotlari va yechimlari (CIB Products & Solutions).
Kamila Mahmudovaning LinkedIn’dagi profiliga ko‘ra, u 1997-yilda Toshkentdagi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini tamomlagan. Illinoys kolleji (AQSh) va Vena iqtisodiyot va biznes universitetida (Avstriya) xalqaro soliq huquqi bo‘yicha tahsil olgan, shuningdek, u yerda 2019-yilda rahbarlar uchun MBA dasturi — Executive MBA darajasini olgan. O‘sha yili Mahmudova Minnesota universiteti qoshidagi Karlson menejment maktabida (AQSh) ushbu dastur bo‘yicha o‘qigan.
U o‘zining professional faoliyatini Davlat mulki qo‘mitasida boshlab, 1999-yildan 2001-yilgacha xususiylashtirish byurosida yuridik bo‘limni boshqargan. Keyin Kamila Mahmudova Jahon banki tarkibiga kiruvchi Xalqaro moliya korporatsiyasiga (IFC) maslahatchi lavozimiga o‘tdi va u yerda Raiffeisen Bankga o‘tgunga qadar ishladi.
Bank haqida
Raiffeisen Bank International — Avstriyaning eng yirik bank guruhlaridan biri bo‘lib, Raiffeisenkasse nomi bilan 1886-yilda tashkil etilgian. Bosh qarorgohi Venada joylashgan. U Markaziy va Sharqiy Yevropaning 11 bozorida 18,1 mln mijozga xizmat ko‘rsatadi. 2025 yilning iyun oyi holatiga ko‘ra, bankning jami aktivlari 204 mlrd yevroni tashkil etadi.

Камила Махмудова назначена финансовым директором Raiffeisen Bank International. Об этом сообщила пресс-служба австрийского банка.
15 октября наблюдательный совет Raiffeisen Bank International AG назначил Камилу Махмудову финансовым директором (CFO) правления банка.
Она должна вступить в новую должность с 1 января 2026 года, но ее назначение еще не утверждено надзорными органами.
Как сообщается, Камила Махмудова работает в банковской сфере более 20 лет. В 2007 году она пришла работать в отдел слияний и поглощений (M&A) Raiffeisen Bank, где курировала проекты по приобретению компаний. В 2019 году она заняла должность руководителя отдела корпоративного развития и стратегического управления, а в декабре 2021 года ее назначили финансовым директором Raiffeisenbank в Чехии.
Будущий состав правления Raiffeisen Bank:
- Йоханн Штробль — генеральный директор (CEO) и руководитель розничного направления;
- Мари-Валери Бруннер — корпоративно-инвестиционное банковское обслуживание клиентов (CIB Customer Coverage);
- Андреас Гшвентер — операционный директор / директор по информационным технологиям (COO/CIO);
- Камила Махмудова — финансовый директор (CFO);
- Ханнес Мёзенбахер — директор по рискам (CRO);
- Райнер Шнабль — корпоративно-инвестиционные продукты и решения (CIB Products & Solutions).
Согласно профилю Камилы Махмудовой в LinkedIn, в 1997 году она окончила Университет мировой экономики и дипломатии в Ташкенте. Также проходила обучение в Колледже Иллинойса и Венском университете экономики и бизнеса по специальности «международное налоговое право», где в 2019 году получила степень Executive MBA — программу MBA для руководителей. В том же году она вновь прошла обучение по этой программе в Школе менеджмента Карлсона при Университете Миннесоты.
Свою профессиональную карьеру Махмудова начала в Госкомимуществе, где с 1999 по 2001 год руководила юридическим отделом в бюро приватизации. Затем она перешла в Международную финансовую корпорацию (IFC), входящую в структуру Всемирного банка, на должность консультанта, где проработала вплоть до перехода в Raiffeisen Bank.
Ранее Spot писал, что турецкий топ-менеджер стал директором Республиканского центра онкологии и радиологии