Bank kreditlash shartlarini sezilarli darajada takomillashtirdi: foiz stavkasi pasaytirildi va kreditlash muddati 7 yilgacha uzaytirildi. Bu esa tadbirkor ayollar uchun oylik to‘lovlarni ancha qulaylashtirdi va arzonlashtirdi.
Tadbirkor ayol hamrohi dasturining asosiy afzalliklari:
- qat’iy belgilangan foiz stavkasi — 21,99%;
- kredit muddati 7 yilgacha;
- maksimal summa — 1,65 mlrd so‘m;
- kredit ayol kishi direktor yoki mulkdorlardan biri bo‘lgan kichik va o‘rta biznes korxonalariga taqdim etiladi.
Voqeaga izoh berar ekan, InfinBANK boshqaruvi raisining o‘rinbosari Alesya Frolova shunday dedi:
“Dasturning ishga tushirilishi InfinBANK’ning ayol tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning iqtisodiyotdagi ishtirokini kuchaytirish va eng dadil biznes g‘oyalarini ro‘yobga chiqarish uchun qulay moliyaviy vositalarni yaratishga bo‘lgan intilishini aks ettiradi”.

Банк существенно улучшил условия кредитования: снижена процентная ставка и расширен срок кредитования — теперь до семи лет, что делает ежемесячные платежи значительно более комфортными и доступными для бизнес-леди.
Ключевые преимущества программы Tadbirkor ayol hamrohi:
- фиксированная процентная ставка — 21,99%;
- срок кредита — до семи лет;
- максимальная сумма — 1,65 млрд сумов;
- кредит доступен компаниям малого и среднего бизнеса, где женщина является директором или одним из собственников.
Комментируя событие, заместитель председателя правления InfinBANK Алеся Фролова cказала:
«Запуск программы отражает стремление InfinBANK поддерживать предпринимательниц, усиливать их участие в экономике и создавать комфортные финансовые инструменты для реализации самых смелых бизнес-идей».