Markaziy Yevroosiyo venchur forumida (CEVF 2026) ishtirok etish uchun startaplardan arizalar qabul qilish boshlanmoqda. Bu haqda IT Park qoshidagi Startup Base platformasi xabar bermoqda.
Forum 3-aprel kuni Toshkentda Qozog‘istonning MOST Ventures fondi ishtirokida bo‘lib o‘tadi. Tadbir mavzusi “smart-kapital” — tartibga solish doirasida va raqobat sharoitida biznes muammolarini hal qilish uchun sun’iy intellekt texnologiyalari bo‘ladi.
Forumda maxsus promo-zona — “Startaplar xiyoboni” (Startup Alley) ajratiladi. Bu yerda jamoalar o‘z mahsulotlarini taqdim etishlari, materiallarni tarqatishlari va potensial investorlar va hamkorlar, venchur fondlari va korporatsiyalar bilan muzokaralar olib borishlari mumkin bo‘ladi.
Tadbirda minimal hayotiy mahsulot (MVP) va sezilarli rivojlanish (traction) ga ega startaplar ishtirok etishi mumkin.
Startup Alley xalqaro bozorlarda kengayishni rejalashtirayotgan loyihalar va sinov imkoniyatlarini izlash uchun mo‘ljallangan.
Ishtirokchilar konferensiyalar, netvorking sessiyalari va CEVF yopiq tadbirlarida ishtirok etish uchun uchta Silver chiptasiga ega bo‘ladilar.
Bundan tashqari, forumdan so‘ng ularning taqdimotlari (pitch deck) investorlar, korporativ hamkorlar va boshqa ishtirokchilarga yuboriladi.
Startup Alley’da ishtirok etish uchun CEVF veb-saytida ro‘yxatdan o‘tish mumkin. Joylar soni cheklangan.
Avvalroq Bito startapi Qozog‘iston fondidan $10 mln investitsiya jalb qilishi haqida xabar berilgandi.
Qozog‘istonning venchur fondi Startup Garage studiyasidan kompaniyadagi ulushning bir qismini sotib olmoqda.

Начинается прием заявок от стартапов на участие в Венчурном форуме Центральной Евразии (CEVF 2026). Об этом сообщает платформа Startup Base при IT Park.
Форум пройдет в Ташкенте 3 апреля при участии казахстанского фонда MOST Ventures. Темой мероприятия станет «смарт-капитал» — технологии искусственного интеллекта для решения бизнес-задач в регуляторных рамках и в условиях конкуренции.
На форуме будет выделена специальная промо-зона — «аллея стартапов» (Startup Alley). Здесь команды смогут презентовать свои продукты, раздавать материалы и проводить переговоры с потенциальными инвесторами и партнерами, венчурными фондами и корпорациями.
В мероприятии могут участвовать стартапы с минимально жизнеспособным продуктом (MVP) и видимым развитием (traction). Startup Alley предназначается для проектов, планирующих экспансию на международных рынках, и для поиска пилотных возможностей.
Участники получат три билета Silver для участия в конференциях, нетворкинг-сессиях и закрытых мероприятиях CEVF. Кроме того, после форума их презентации (pitch deck) будут разосланы инвесторам, корпоративным партнерам и другим участникам.