Yangi platforma operatsiyalar tezligi, shaffoflik va aktivlar bilan qulay ishlashni qadrlaydigan treyderlar uchun mo‘ljallangan. Foydalanuvchi bir nechta platformalar bilan ishlashi va aktivlarni bir platformadan boshqasiga o‘tkazishi shart emas. Savdo, balansni boshqarish va tahlillar bitta interfeysda jamlangan. Barcha asosiy operatsiyalarni savdodan tortib portfelni tahlil qilishgacha smartfondan amalga oshirish mumkin.
Birja Asterium ekotizimiga integratsiya qilingan. Foydalanuvchi platforma mahsulotlari o‘rtasida vositachilik haqisiz aktivlarni o‘tkazishi mumkin: savdo qilish, hamyondagi mablag‘larni almashtirish va xaridlarni kripto karta bilan to‘lash — ortiqcha qadamlarsiz.
Platforma interfeysi sodda va tushunarli — boshida hech qanday murakkab sozlamalar yo‘q. Foydalanuvchi faqat o‘ziga kerakli vositalar bilan ishlaydi.
“Biz O‘zbekistonda kriptoaktivlar bilan ishlash uchun tushunarli va qonuniy xizmat sifatida Asterium kriptobirjasini ochdik. Bu mahalliy kripto infratuzilmasining bir qismi: savdo, hamyon, kartalar va boshqa xizmatlar birlashtirilgan yagona mahsulot. Foydalanuvchi xorijiy platformalarga murojaat qilishi shart emas, barcha asosiy operatsiyalar mobil ilova va veb versiya orqali mavjud. Birjaning o‘zi O‘zbekiston Milliy istiqbolli loyihalar agentligi litsenziyasiga ega, barchasi qonun talablariga javob beradi”, — dedi Asterium bosh direktori Komilxo‘ja Sultonov.
Asterium — O‘zbekistondagi yirik kriptoekotizim bo‘lib, kriptodo‘kon, kriptobirja va kriptodepozitariyni o‘z ichiga oladi. Kompaniyaning barcha faoliyati O‘zbekiston Milliy istiqbolli loyihalar agentligi tomonidan litsenziyalangan.

Новая площадка рассчитана на трейдеров, которым важны скорость операций, прозрачность и удобная работа с активами. Пользователю не нужно работать с несколькими платформами и переводить активы между ними. Торговля, управлефлитика собраны в одном интерфейсе. Все основные операции — от торговли до анализа портфеля — можно выполнять со смартфона.
Биржа интегрирована в экосистему Asterium. Пользователь может без комиссии перемещать активы между продуктами платформы — торговать, обменивать средства в кошельке и оплачивать покупки криптокартой — без лишних шагов.
Интерфейс платформы прост и понятен — никаких сложных настроек на старте. Пользователь работает только с теми инструментами, которые ему нужны.
«Мы открыли криптобиржу Asterium как понятный и легальный сервис для работы с криптоактивами в Узбекистане. Это часть локальной криптоинфраструктуры: один продукт, в котором объединены торговля, кошелек, карты и другие сервисы. Пользователю не нужно обращаться к зарубежным платформам — все базовые операции доступны через мобильное приложение и web-версию. Сама биржа имеет лицензию НАПП РУз, все соответствует требованиям закона», — отметил генеральный директор Asterium Комилходжа Султонов.
Asterium — одна из крупнейших криптоэкосистем в Узбекистане, объединяющая в себе криптомагазин, криптобиржу и криптодепозитарий — вся деятельность лицензирована Национальным агентством перспективных проектов РУз.