Bayram va dam olish kunlari ayrim banklar orqali valyuta ayirboshlash va pul o‘tkazmalarini amalga oshirish mumkin. Bu haqda Markaziy bank matbuot xizmati xabar berdi.
20−23-mart — shanba va yakshanba kunlari bank bo‘limlarida valyuta ayirboshlash va xalqaro pul o‘tkazmalari shoxobchalari faoliyat ko‘rsatadi. Bular:
Ish tartibi filialga qarab farq qilishi mumkin, shuning uchun ma’lumotlarni to‘g‘ridan-to‘g‘ri tijorat banklarida aniqlashtirish tavsiya etiladi.
18-mart kuni prezidentning “Muborak Ramazon hayitini nishonlash to‘g‘risida"gi qarori qabul qilindi.
Unga ko‘ra, joriy yilda Ramazon hayitining birinchi kuni 20-mart — juma kuniga to‘g‘ri kelishi munosabati bilan O‘zbekistonda 20-mart kuni Ramazon hayiti bayrami sifatida nishonlanadi.
Ramazon hayiti hamda Navro‘z bayrami munosabati bilan quyidagi kunlar dam olinadi:
• 20-mart (juma) — Ramazon hayiti kuni — barcha uchun dam olish kuni;
• 21-mart (shanba) — Navro‘z bayrami kuni — barcha uchun dam olish kuni;
• 22-mart (yakshanba) — dam olish kuni;
• 23-mart (dushanba) — 5 kunlik ish haftasidagi xodimlar uchun ko‘chirilgan dam olish kuni, 6 kunlik ish haftasidagi xodimlar uchun esa ish kuni.
Avvalroq Uzbekistan Airways Navro‘z va Ramazon Hayiti munosabati bilan 15% gacha chegirma e’lon qilgandi.

Центральный банк опубликовал список банков, чьи отделения будут работать в выходные дни в связи с праздниками Рамазан-хайит и Навруз.
Согласно статье 208 Трудового кодекса, первый день религиозного праздника Рамазан-хайит и Навруз являются праздничными нерабочими днями. Кроме того, если праздник выпадает на конец недели, выходной переносится на следующий рабочий день.
Узбекистанцы с пятидневным рабочим графиком на этой неделе будут отдыхать четыре дня подряд. При этом для граждан, работающих по шестидневному графику, 23 марта будет рабочим днем.
В связи с праздниками выходными днями объявлены:
• 20 марта (пятница) — праздник Рамазан-хайит, выходной для всех;
• 21 марта (суббота) — Навруз, выходной для всех;
• 22 марта (воскресенье) — выходной;
• 23 марта (понедельник) — дополнительный выходной для работников при 5-дневной неделе, перенесенный с субботы на понедельник.