O’zbekistonning Malayziyadagi elchisi Ravshan Usmonov Marrbrown Sdn moliya direktori Devid Liyu bilan muzokaralar olib bordi. Bu haqda Tashqi ishlar vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
“Marrybrown Sdn. Bhd.” “halol” tamoyiliga muvofiq sertifikatlangan Malayziyadagi yirik fastfud restoranlari tarmog’i hisoblanadi. Kompaniya mamlakat bo’ylab joylashgan 138 ta restoran va mamlakatdan tashqarida joylashgan 350 dan ortiq restoranlar bilan ishlaydi.
Devid Liyu O’zbekiston tadbirkorlari bilan franchayzing asosida savdo-servis nuqtalari tarmog’ini ochish bo’yicha hamkorlikni yo’lga qo’yishga tayyor ekanini bildirdi.
“Kompaniyaning tovar belgisini uzatish shartlari va qiymati o’zbek tomonidan aniq hamkor aniqlangandan so’ng muhokama qilinadi. Mazkur brend Janubiy-Sharqiy Osiyo va Yaqin Sharq mamlakatlari orasida eng taniqlilaridan biridir va shuning uchun bu mamlakatlardan sayyohlarni O’zbekistonga jalb qilish uchun „langar biznes“ rolini bajarishi mumkin”, deyiladi xabarda.
Muzokaralar yakunida Toshkentda joriy yilning aprel oyida restoran biznesida hamkorlik o’rnatish imkoniyatlarini batafsil muhokama qilish uchun “Marrybrown Sdn. Bhd.” kompaniyasining vakillari tashrif buyurishadi.

Посол Узбекистана в Малайзии Равшан Усманов встретился с финансовым директором Marrybrown Sdn. Bhd. Дэвидом Лию, сообщает пресс-служба МИД.
Marrybrown Sdn. Bhd. является крупнейшей малайзийской сетью ресторанов быстрого питания, сертифицированной на принципах «халяль». Компания работает с более чем 138 ресторанами по всей территории страны и свыше 350 ресторанами в 20 странах.
Дэвид Лию выразил готовность к налаживанию сотрудничества с предпринимателями Узбекистана для открытия сети точек общественного питания на основе франчайзинга. Условия и стоимость передачи торгового знака компании будут обсуждены при определении конкретного партнера от узбекской стороны.
Бренд Marrybrown является одним из самых узнаваемых в странах Юго-Восточной Азии и Ближнего Востока и тем самым может выполнять роль «якорного бизнеса» по привлечению туристов из этих стран в Узбекистан, считают в МИД.
По итогам переговоров стороны договорились организовать визит представителей компании компании в Ташкент в апреле этого года для детального обсуждения возможности налаживания сотрудничества.
Marrybrown Sdn Bhd (работает как Marrybrown) — малайзийская сеть ресторанов быстрого питания, сертифицированная по стандарту «халяль». Основана в 1981 году. Присутствует в таких странах, как Сингапур, Шри-Ланка, Индия, Иран, Азербайджан, Китай, Кувейт, Катар и так далее. В ресторанах подают жареную курицу, гамбургеры, десерты, напитки, иногда — малайзийские национальные блюда.