Toshkent shahri, Yashnobod tumani, Shirinobod mahallasidagi boshlang‘ich narxi 21,6 mlrd.so‘m bo‘lgan tadbirkorlik uchun yer uchastkasi 22,7 mlrd.so‘mga sotildi. Bu haqda Spotga “Elektron onlayn-auksionlarni tashkil etish markazi” DUK axborot xizmati xabar berdi.
Joriy yilning 18 dekabr kuni o‘tkazilgan onlayn savdoda 2 nafar ishtirokchi qatnashdi. Auksion g‘olibi 24 oy muddatda 2 mln. AQSh dollari miqdorida investisiya kiritish majburiyatini qabul qilib oldi.
Ma’lumot uchun, 1,99 gektarga teng bo’lgan mazkur yer maydoni Toshkent shahrining O’sh va Boku ko’chalari kesishmasida joylashgan bo’lib, unda oshxona, kafelar, savdo uylari, mehmonxonalar, ko‘rgazma zallari, sport-sog‘lomlashtirish markazlari qurilishiga ruxsat berilgan.
Bundan tashqari, 22 dekabr kuni o‘tkazilgan onlayn auksion savdolari Sirg‘ali tumanidagi boshlang‘ich narxi 74,4 mln.so‘m bo‘lgan yer uchastkasi uchun 714,4 mln.so‘m narx tasdiqlandi. Ushbu yer uchastkasida ofis binolarini qurishga ruxsat berilgan.

На E-ijro Auksion продали самый дорогой земельный участок за время работы площадки, о котором Spot писал в июне. Об этом сообщили в пресс-службе ГУП «Центр по организации электронных онлайн-аукционов».
Это участок площадью 1,99 га, расположенный на пересечении улиц Ош и Баку в Яшнабадском районе Ташкента. Стартовая цена была 21,6 млрд сумов. В торгах 18 декабря было двое участников. Победителем стала ИП ООО Toshkent Qogozi, которая предложила 22,7 млрд сумов.
Предприятие взяло на себя обязательство вложить $2 млн в течение 24 месяцев. Среди разрешенных к строительству на участке объектов указаны гостиницы, выставочные залы, оздоровительные центры, торговые дома, кафе и столовые.