14-mart kuni ertalab Uzcard’da profilaktika ishlari olib borildi. Bu haqda toʻlov tizimining operatori maʼlum qildi.
EOPC maʼlumotlariga koʻra, tizimda potensial texnik uzilishlar aniqlangan. Ularni bartaraf etish maqsadida soat 11:00 dan 11:20 gacha Uzcard mutaxassislari tomonidan jarayonlarni optimallashtirish boʻyicha tezkor ishlar olib borildi.
Bu vaqtda elektron tijorat hisob-kitoblarini qabul qiluvchi toʻlov xizmatlari tomonidan qisqa muddatli nosozliklar yuzaga keldi. Endi toʻlovlar tiklandi va normal ishlamoqda, deya taʼkidladi EOPC.
POS-terminallar orqali toʻlovlar, shuningdek, bankomatlardan naqd pul yechib olish ham oddiy rejimda amalga oshiriladi, deya qoʻshimcha qilingan xabarda.
Toʻlov xizmati vakillari vaqtinchalik noqulayliklar uchun uzr soʻradi.
Avvalroq Spot 4 kunlik texnik ishlardan soʻng Uzcard Rossiyaning “Мир” toʻlov tizimi kartalarini qabul qilishni qayta boshlagani haqida yozgan edi.

Утром 14 марта в UZCARD проводились профилактические работы. Об этом сообщил оператор платёжной системы.
По данным ЕОПЦ, в системе были выявлены потенциальные технические перебои. Для их устранения с 11:00 до 11:20 специалисты UZCARD провели оперативную работу по оптимизации процессов.
В это время отмечались кратковременные сбои со стороны платёжных сервисов, принимающих расчёты электронной коммерции. Сейчас платежи восстановлены и работают в штатном режиме, подчеркнули в ЕОПЦ.
Оплата по POS-терминалам, как и выдача наличности в банкоматах, также производятся в штатном режиме, добавили в сообщении.
Представители платёжного сервиса извинились за временные неудобства.
Ранее Spot писал, что UZCARD после 4 дней технических работ возобновил приём карт российской платёжной системы «Мир».