IHG Hotels & Resorts xalqaro tarmogʻi Toshkentda InterContinental brendi ostidagi mehmonxona ochadi. Bu haqda kompaniya saytida aytilgan.
InterContinental Tashkent poytaxt markazida, qurilayotgan Trilliant Business Park biznes markazida joylashadi. Sayyohlarga 216 ta xonani tanlash taklif etiladi, ulardan 40 tasi “lyuks”, shu jumladan, ikkita prezident klass turidagi xona mavjud boʻladi.
Mehmonxonada ikkita restoran, jumladan, biri landshaft bogʻi va lounge kafesi boʻladi. Shuningdek, 2500 kv metr konferens-markaz, 150 kv metr suzish havzasi, spa-klub, jakuzi, fitnes zal tashrif buyuruvchilar ixtiyoriga taqdim etiladi.
“InterContinental Tashkent maqsadli oʻsishga eʼtibor qaratish va yetakchi brendlarni yangi, mehmondoʻst joylarga olib chiqishga sodiqligimizning mukammal namunasi boʻladi”, dedi IHGning Yevropadagi rivojlanish boʻyicha vitse-prezidenti Vilgelmina Gels.
Mehmonxona 2022-yil oxirigacha ochilishi kutilmoqda. Kompaniyaning qayd etishicha, qurilishda ekologik vaziyatlar inobatga olingan — masalan, avtoturargohda elektromobillarga yoqilgʻi quyish shoxobchalari oʻrnatiladi.
1946-yilda tashkil etilgan InterContinental mehmonxonalar tarmogʻi hozirda 200 dan ortiq mehmonxonalarni oʻz ichiga oladi. 2012-yilgacha kompaniya Toshkent shahrida mehmonxonaga ega boʻlib, hozirda International Hotel Tashkent brendi ostida faoliyat yuritmoqda.
Avvalroq Spot Reikart tarmogʻining dastlabki ikkita mehmonxonasi Buxoro va Qoʻqonda ochilgani haqida xabar bergan edi.

Международная сеть IHG Hotels & Resorts откроет в Ташкенте отель под брендом InterContinental. Об этом говорится на сайте компании.
InterContinental Tashkent расположится в центре столицы, в строящемся деловом центре Trilliant Business Park. Для путешественников предложат на выбор 216 номеров — из н 40 будут «фирменными», в том числе два президентского класса.
В отеле будут работать два ресторана, включая один с ландшафтным садом, и кафе на лонжии. Также к услугам посетителей будут доступны конференц-центр на 2500 кв.м., бассейн на 150 кв.м., спа-клуб, джакузи, фитнес-зал.
«InterContinental Tashkent станет идеальным примером нашего намерения сфокусироваться на целенаправленном росте и выводить ведущие бренды в новые, гостеприимные места», — отметила вице-президент IHG по развитию в Европе Вильгельмина Гелс.
Открыть гостиницу рассчитывают до конца 2022 года. В компании отмечают, что при строительстве учитывается экологический след — например, на парковке установят заправки для электротранспорта.
Гостиничная сеть InterContinental, основанная в 1946 году, на данный момент включает в себя свыше 200 отелей. Компания до 2012 года владела гостиницей в Ташкенте, которая сейчас работает под брендом International Hotel Tashkent.