“ALPHA Education"da PR-agentligi mijozlar bilan qanday ishlashi haqida ochiq ma’ruza bo‘lib o‘tadi. Bu haqda “Spot"ga markaz vakillari ma’lum qildi.
“PRning ikki tomoni: mijoz va agentlik o‘rtasidagi muloqot haqida nimalarni bilishingiz kerak?” mavzusidagi ma’ruza spikerlari: “Maslov: Tashkent” kompaniyasining boshqaruvchi hamkori va asosiy hisoblar bo‘yicha direktori Sevil Sakayeva va “Saneg” kompaniyasining korporativ kommunikatsiyalar bo‘yicha direktori Igor Gusenkov.
Tadbir quyidagi mavzularni qamrab oladi:
- PR-agentligini tanlash mezonlari;
- PR-mijozlar va PR-agentliklar haqidagi o‘zaro stereotiplar;
- PR mutaxassisining roli — faol jamoa a’zosi yoki o‘rinbosar o‘yinchisi;
- PR-agentligi bilan munosabatlarning uzilishiga olib keladigan soxta narsalar;
- agentlik mijoz bilan hamkorlik qilishdan bosh tortishi mumkin bo‘lganda.
Bundan tashqari, ma’ruzachilar PR-sohasidagi real holatlarni tahlil qiladilar. Ma’ruza yakunida tinglovchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berishlari mumkin bo‘ladi.
Ma’ruza 25-fevral soat 12:00 da boshlanadi. Tadbirda ishtirok etish bepul.
Joylar soni cheklangan. @ALPHA_talks_bot orqali ro‘yxatdan o‘tish mumkin.
Avvalroq “Spot” Qlik bo‘yicha o‘n ikki kunlik bepul marafonga arizalar qabul qilinayotgani haqida yozgandi.

В ALPHA Education состоится открытая лекция на тему работы PR-агентства с заказчиками. Об этом Spot сообщили представители центра.
Спикерами лекции под заголовком «Две стороны PR: что нужно знать о коммуникации заказчика и агентства?» выступят специалисты с многолетним стажем: управляющий партнёр и директор по работе с ключевыми клиентами «мaslov:tashkent» Севиль Сакаева, а также директор Saneg по корпоративным коммуникациям Игорь Гусенков.
На мероприятии будут затрагиваться следующие темы:
- критерии для выбора PR-агентства;
- кросс-стереотипы о PR-заказчиках и PR-агентствах;
- роль PR-специалиста — действующий член команды или запасной игрок;
- факапы, ведущие к разрыву отношений с PR-агентством;
- когда агентство может отказаться от сотрудничества с клиентом.
Кроме того, спикеры будут разбирать реальные кейсы из PR-сферы. По окончании лекции слушатели смогут задать им свои вопросы.