14−16 may kunlari Yerevanda YTTBning yillik yig‘ilishi va Delivering Impact Together biznes-forumi bo‘lib o‘tdi, unda 74 davlatdan kelgan delegatlar qatorida ANORBANK vakillari ham ishtirok etdi.
анорбанк, реклама
Moliya sohasining keng ko‘lamli tadbiri 2 mingga yaqin ishtirokchini, jumladan, yuqori martabali rasmiy delegatsiyalar, xalqaro tashkilotlar va xususiy kompaniyalar vakillarini bir joyda jamladi. ANORBANK vakillari Delivering Impact Together biznes-forumi doirasida Germaniya, Italiya va Fransiyaning yirik banklari, Shveysariya va Gollandiyaning xususiy investitsiya fondlari, shuningdek, Yevropaning boshqa moliya institutlari delegatlari bilan uchrashuvlar o‘tkazishdi.
Sohaning xorijiy yetakchilaridan biri — DZ Bank, KfW IPEX-Bank, DEG, Banca Popolare di Sondrio, ODDO BHF, Proparco va OPEC Xalqaro taraqqiyot jamg‘armasi vakillari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvlarda tomonlar global moliyaviy-iqtisodiy makonda ro‘y berayotgan voqealar yuzasidan fikr almashdilar, shuningdek, hamkorlik imkoniyatlari va istiqbollari, jumladan, tomonlarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishiga taʼsir ko‘rsatishi mumkin bo‘lgan loyihalarni muhokama qildilar.
2024-yil YTTB ishtirokchilar eʼtiborini inklyuzivlik, raqamlashtirish va “yashil” iqtisodiyotga o‘tish kabi uchta asosiy mavzuga qaratdi. Ushbu mavzularning har biri YTTB va ANORBANK missiyasining mohiyatini aks ettiradi hamda zamonaviy biznes va rivojlanishning o‘zgaruvchanlik xususiyatini ko‘rsatadi.
ANORBANK birinchi mahalliy raqamli tijorat banki hamda O‘zbekistonning eng qimmat brendlaridan biri bo‘lib, u mijozlarga xizmat ko‘rsatishni rivojlantirish bo‘yicha muntazam ravishda yangi loyihalarni amalga oshirib kelmoqda. Uning vazifasi vaqtni tejaydigan va mijozlar istaklarini o‘zida mujassam qilgan ishonchli mahsulotlarni yaratishdir.
ANORBANK‘ning zamonaviy hamda foydali mahsulotlari va xizmatlari haqida bankning saytida, mobil ilovasida, shuningdek ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida batafsil maʼlumot taqdim etilgan.

С 14 по 16 мая в Ереване состоялись ежегодное собрание Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) и бизнес-форум Delivering Impact Together, где представители ANORBANK приняли участие в числе делегатов из 74 стран.
Масштабное событие в финансовой сфере собрало около 2000 участников, в том числе представителей высокопоставленных официальных делегаций, международных организаций и компаний частного сектора. Представители ANORBANK провели встречи с делегатами крупных банков Германии, Италии и Франции, частных инвестиционных фондов Швейцарии и Голландии, а также с представителями других европейских финансовых институтов в рамках бизнес-форума Delivering Impact Together.
В ходе встреч с представителями зарубежных лидеров финансового мира — DZ Bank, KfW IPEX-Bank, DEG, Banca Popolare di Sondrio, ODDO BHF, Proparco и Фонда международного развития OPEC стороны обменялись мнениями о событиях, происходящих в мировой финансово-экономической среде, а также обсудили возможности и перспективы сотрудничества, в том числе проекты, которые могут оказать влияние на социально-экономического развитие сторон.
В 2024 году ЕБРР сосредоточил внимание участников на трех ключевых темах — инклюзивности, цифровизации и зеленом переходе. Каждая из этих тем отражает суть миссии ЕБРР и ANORBANK и показывает меняющуюся картину современного бизнеса и развития.
ANORBANK является первым отечественным цифровым коммерческим банком и одним из самых дорогих брендов Узбекистана, который регулярно запускает новые проекты для развития клиентского сервиса. Его миссия — создавать надёжные продукты, которые экономят время и предвосхищают желания клиентов.
Информацию о современных полезных и универсальных продуктах, а также услугах ANORBANK можно получить в приложении, на сайте и страницах банка в социальных сетях.