Dunyoning yetakchi konsalting kompaniyalaridan biri Brand Finance “O‘zbekistondagi eng qimmat brendlar” top o‘nligini e’lon qildi. ANORBANK ushbu ro‘yxatda yettinchi pog‘onani egalladi. Bank $16 mln dollarlik qiymatga ega brend sifatida qayd etildi va A- (Strong) darajasiga sazovor bo‘ldi.
Reytingni tuzishda brendning raqobatbardoshligi, uning kuchi va o’z zimmasiga olishga tayyor bo’lgan xavflar, shuningdek, mijozlarga xizmat ko’rsatish sifati mezonlari va ularning brendga bo’lgan ishonchi kabi jihatlarni o’z ichiga olgan “Brendning mustahkamligi indeksi” hisobga olindi. Ushbu ko’rsatkichda moliyaviy tashkilotning mahsulotlar to’plami, xususan, kreditlash, xizmat ko’rsatish, mijozlar so’rovlarini ko’rib chiqish va boshqa umumiy hisobda 20 dan ortiq mezonlar ta’sir ko’rsatadi.
Shuningdek, ANORBANK SNS Ratings agentligi tomonidan tuzilgan “O‘zbekiston tijorat banklarining eng yaxshi mobil ilovalari” reytingida ham yetakchilar qatorida birinchi o‘rinni egallagan edi.
Barcha xizmatlar haqida bankning saytida, mobil ilovasida va ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida batafil maʼlumot olish mumkin.

Одна из ведущих мировых консалтинговых компаний Brand Finance опубликовала топ-10 «Самых дорогих брендов Узбекистана». ANORBANK вошел в список, закрепив за собой седьмую позицию. Банк отмечен как дорогой бренд со стоимостью $16 млн и получил рейтинг А- (Strong).
При составлении рейтинга учитывался «Индекс силы бренда», куда входит конкурентоспособность бренда и его сила, риски, которые он готов брать на себя, а также критерии по качеству обслуживания клиентов и уровню их доверия к бренду. На этот показатель влияет более 20 критериев, включая продуктовую линию финансовой организации, в частности, кредитование, а также качество предоставления услуг, оперативность обработки запросов клиентов и другие.
Также недавно ANORBANK занял первое место в рейтинге «Лучших мобильных приложений коммерческих банков Узбекистана», составленном агентством SNS Ratings.
Подробнее ознакомиться со спектром услуг можно на сайте банка, а также в приложении и в социальных сетях.