“Tatler” jurnali “Tatler Kazakhstan"ning ishga tushirilgani va uning Markaziy Osiyo va turkiy mamlakatlardagi faoliyati kengaygani haqida e’lon qildi. Bu haqda nashr matbuot xizmati xabar berdi.
Nashr Qozog‘iston, Turkiya, Ozarbayjon va O‘zbekistonda chop etiladi. “Tatler Kazakhstan” jurnalining birinchi soni 2024-yil dekabr oyida chiqadi.
“Tatler"ning bosma va elektron versiyalari O‘zbekiston va mintaqaning boshqa mamlakatlarida 2025-yilda ishga tushirilishi rejalashtirilgan.
“Tatler Kazakhstan"ning boshqaruvchi direktori etib aloqa sohasidagi mutaxassis va o‘z agentligining asoschisi Marina Gazizova-Yakovleva tayinlandi. Muharrir ilgari “GQ” va “Forbes"ni boshqargan Nikolay Uskov bo‘ladi.
Loyiha qozog‘istonlik milliarder va Freedom Holding Corp asoschisi Timur Turlov bilan eksklyuziv hamkorlik doirasida amalga oshirilmoqda. Tadbirkor “Tatler"ning ushbu mamlakatlardagi kuzatuv kengashini ham boshqaradi.
“Dunyoning eng obro‘li nashrlaridan biri bo‘lgan „Tatler“ bizning jamoani tanlab, turk dunyosining to‘rtta davlatida boshqaruvni bizga ishonib topshirganidan faxrlanamiz. Bu qaror qozog‘istonliklarning yuqori malakasi va mintaqa media sohasida yetakchilik qilishga tayyorligini tasdiqlaydi”, — dedi Turlov.

Журнал Tatler объявил о запуске Tatler Kazakhstan и расширении своего присутствия в Центральной Азии и тюркских странах. Об этом сообщила пресс-служба издания.
Издание будет выпускаться в Казахстане, Турции, Азербайджане и Узбекистане. Первый номер Tatler Kazakhstan выйдет в декабре 2024 года.
Планируется, что печатная и электронная версия Tatler будут запущены в Узбекистане и других странах региона в 2025 году.
Управляющим директором Tatler Kazakhstan назначена Марина Газизова-Яковлева, специалист в области коммуникаций и основатель собственного агентства. Редактором станет Николай Усков, ранее возглавлявший GQ и Forbes.
Проект реализуется в рамках эксклюзивного партнерства с казахстанским миллиардером и основателем Freedom Holding Corp. Тимуром Турловым. Бизнесмен также возглавит наблюдательный совет Tatler в этих странах.
«Мы гордимся тем, что Tatler, одно из самых уважаемых изданий в мире, выбрало нашу команду и доверило нам управление в четырех странах Турецкого мира. Это решение подтверждает высокую квалификацию и готовность казахстанцев к лидерству в медийной сфере региона», — отметил Турлов.