750 xonadonli premium apart-mehmonxona formatida ishlab chiqilgan loyiha 21 qavatli to‘rtta baland minora va 27 qavatli bosh minorani qurishni nazarda tutadi.
Investitsiya loyihasining qiymati $133 mlnni tashkil etadi, qurilishning faol bosqichi sentabr oyida boshlanadi.
Hududda puxta o‘ylangan infratuzilma, qulay avtoturargoh va obodonlashtirilgan hovli mavjud.
Hudud maydoni 1,98 ga, yalpi qurilish maydoni (GBA) 90 000 kvadrat metr, ijaraga olinadigan bino maydoni (GLA) — 60 000 kvadrat metr, shu bilan birga, 5400 kvadrat metr chakana savdo va xizmat ko‘rsatish joylari, gastronomik loyihalar va katta fitnes markazi bilan band bo‘ladi.
“Sentabr oyida biz qurilishning faol bosqichini boshlayapmiz. Loyihaning rejalashtirilgan muddati uch yildan ortiq emas. Bokudagi „Sea Breeze“ kurort shahrimizda bo‘lgani kabi, bu erda siz ko‘chmas mulkni ijaraga olish va pul ishlash uchun foydali sotib olishingiz mumkin. Men ushbu majmua Toshkentdagi eng ko‘zga ko‘ringan ko‘chmas mulk obyektlaridan biriga aylanishini istardim”, — dedi “Agalarov Development” kompaniyasi prezidenti Emin Agalarov.
Juma kuni prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Ilhom Aliyevning biznes vakillari bilan uchrashuvida Mirobod tumanida amalga oshirilishi rejalashtirilgan “Agalarov Residence” loyihasi taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
“Agalarov Development” — biznesmen Emin Agalarovning ko‘p tarmoqli kompaniyasi bo‘lib, u 10 biznes yo‘nalishi va 60 dan ortiq loyihalarni ishlab chiqadi. Kompaniyaning flagman loyihasi “Sea Breeze” kurort shahri bo‘lib, u yerda allaqachon 2 mln kvadrat metrdan ortiq uy-joy sotilgan.
Avvalroq “Spot” O‘zbekiston va Ozarbayjon yetakchilari yangi loyihalarga start bergani haqida yozgandi.

Азербайджанская компания Agalarov Development планирует построить жилой комплекс в Ташкенте, сообщили в пресс-службе многопрофильной компании, принадлежащей предпринимателю Эмину Агаларову.
Проект, выполненный в формате премиального апарт-отеля на 750 апартаментов, предполагает возведение четырех высотных башен в 21 этаж и главной башни в 27 этажей.
Стоимость инвестиционного проекта составит $133 млн. Активная фаза строительства начнется уже в сентябре.
На территории предусмотрена «продуманная инфраструктура, удобный паркинг и озелененный внутренний двор».
Площадь участка — 1,98 га, общая площадь здания (GBA) — 90 000 кв. м, пригодная для аренды площадь здания (GLA) — 60 000 кв. м. При этом 5400 кв. м займут торгово-сервисные пространства, гастрономические проекты и большой фитнес-центр.
«Уже в сентябре мы запускаем активную фазу строительства. Планируемый срок реализации проекта — не более трех лет. Как и в нашем городе-курорте Sea Breeze в Баку, здесь можно будет выгодно приобрести недвижимость, чтобы сдавать ее в аренду и зарабатывать. Мне бы хотелось, чтобы этот комплекс стал одним из самых ярких объектов недвижимости в Ташкенте», — отметил президент компании Agalarov Development Эмин Агаларов.
В пятницу на встрече президентов Шавката Мирзиёева и Ильхама Алиева с представителями бизнеса был представлен проект Agalarov Residence, который планируется реализовать на территории Мирабадского района.
Ранее Spot писал, что президенты Узбекистана и Азербайджана запустили новые проекты.
Agalarov Development — многопрофильная компания бизнесмена Эмина Агаларова, которая развивает 10 направлений бизнеса и более 60 проектов. Флагманский проект компании — город-курорт Sea Breeze, где уже реализовано более 2 миллионов квадратных метров жилья.