“Humans” o‘zining barcha fintex xizmatlarini “Humans Pay” brendi ostida birlashtiradi. Bu haqda “Spot"ga kompaniyalar guruhi matbuot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, bunday qarorga “to‘lov va pul o‘tkazmalari xizmatlariga yuqori talab” sabab bo‘lgan.
Yilning birinchi yarmida mijozlar soni o‘tgan yilning shu davriga nisbatan 45%ga oshdi.
Olti oy ichida “Humans Pay” 60 mlndan ortiq tranzaksiyalarni amalga oshirdi, bu o‘tgan yilga nisbatan 21%ga ko‘p. Daromad $5 mlndan oshib, 65%ga o‘sdi, operatsiyalardan aylanma esa 85%ga oshdi.
“G‘arb ekspertlarining fikricha, bugungi kunda faqatgina „Humans Pay“ xizmatining kapitallashuvi $60 mlnni tashkil qiladi. O‘z navbatida, biz O‘zbekistonning butun raqamli iqtisodiyotining jadal rivojlanishi bilan bog‘liq ekotizimning yanada faol o‘sishi istiqbollarini ko‘ramiz”, — dedi “Humans Group” bosh direktori va asoschisi Vladimir Dobrinin.
Fintex bozoridagi “Humans” ulushi “UPay” to‘lov xizmati ekotizimiga integratsiyalashganidan keyin o‘sdi.
Guruh egasi kompaniyani 2022-yilda ushbu xizmat o‘z brendi ostida ishlashni davom ettirish sharti bilan sotib oldi.
Birlashgandan so‘ng, “Humans Pay” orqali uy-joy kommunal xizmatlari, telefon va mobil aloqa, internet, televizor, shuningdek, asosiy banklardan bo‘lib-bo‘lib to‘lash va kreditlar uchun to‘lovlarni amalga oshirish mumkin bo‘ladi. Bundan tashqari, xizmat komissiyasiz kartadan kartaga o‘tkazmalarni taklif qiladi.

Humans объединит все принадлежащие ей финтех-сервисы под брендом Humans Pay. Об этом Spot сообщили в пресс-службе группы компаний.
Менеджмент мотивировал решение «высокой востребованностью сервиса платежей и переводов». В первом полугодии число клиентов увеличилось на 45% по сравнению с тем же периодом год назад.
За шесть месяцев через Humans Pay прошло свыше 60 млн транзакций или на 21% больше, чем в предыдущем году. Выручка подразделения превысила $5 млн, показав рост на 65%, а оборот по операциям вырос на 85%.
«По оценкам западных экспертов, капитализация только сервиса Humans Pay сегодня составляет от 60 млн долларов. В свою очередь, мы видим перспективы дальнейшего активного роста экосистемы, связанного с динамичным развитием всей digital-экономики Узбекистана», — отметил СЕО и основатель Humans Group Владимир Добрынин.
Доля Humans на финтех-рынке выросла после интеграции в ее экосистему платежного сервиса UPay. Группа купила компанию-владельца в 2022 году на условии, что сервис продолжит работать под своим брендом.
После объединения через Humans Pay можно будет оплачивать услуги ЖКХ, телефонную и мобильную связь, интернет, телевидения, а также рассрочки и кредиты ключевых банков. Кроме того, в сервисе имеются переводы с карты на карту без комиссии.