Majburiy ijro byurosi Toshkent shahrining Shayxontohur tumanidagi tijorat binosini kimoshdi savdosiga qo‘ydi. Bu haqda E-auksion ma’lumotlarida keltirilgan.
2006-yilda qurilgan yerto‘lali uch qavatli bino Oqto‘pa maydoni yaqinidagi Samarqand Darvoza ko‘chasida joylashgan. Suratga ko‘ra, bu yerda Tanho Grand restorani (banket zali), shuningdek, tamaddixona mavjud.
Obyekt umumiy maydoni 2115 kvadrat metr, foydali maydoni esa 1673 kvadrat metr bo‘lgan xonalardan iborat. Barcha kommunikatsiyalar — gaz, elektr energiyasi, suv ta’minoti va kanalizatsiya mavjud. Hududda 37 kvadrat metrlik ro‘yxatga olinmagan qurilma ham bor.
Lotning boshlang‘ich narxi 6 mlrd so‘m, zakalat puli esa 300 mln so‘mni tashkil etadi.
Auksion 17-fevral kuni soat 10:00da boshlanadi, arizani shu kuni soat 9:00gacha topshirish mumkin.
Lot fuqarolik ishlari bo‘yicha Chirchiq tumanlararo sudining 2022-yil iyundagi qaroriga (ijro hujjati 4−1102−2302/1721) asosan sotuvga qo‘yilgan.

Бюро принудительного исполнения выставило на торги коммерческое здание в Шайхантахурском районе Ташкента, сообщается на E-auksion.
Трехэтажное здание с подвалом 2006 года постройки располагается по улице Самарканд Дарвоза, недалеко от площади Актепа. Согласно фото, здесь работают ресторан (банкетный зал) Tanho Grand, а также закусочная.
Объект включает помещения общей площадью 2115 кв. м. при полезной площади 1673 кв. м. Имеются все коммуникации — газ, электроэнергия, водопровод и квалификация. На территории есть незарегистрированная постройка на 37 кв. м.
Стартовая цена лота — 6 млрд сумов. Аукцион начинается 17 февраля в 10:00, заявку можно подать до 9:00 того же числа.
Лот выставлен на продажу согласно решению Чирчикского межрайонного суда по гражданским делам от июня 2022 года (исполнительный документ 4−1102−2302/1721).