Yaqin kunlarga qadar mijozlar uchun qulay va tezkor xizmatni tashkillashtirish jarayoni katta muammo bo‘lgan. Alohida jarayonlar anchagina vaqt va kuch talab qilib, tez va xatosiz ishlashga xalaqit bergan. Ayniqsa, to‘lovlarni UZCARD va Humo kartalari orqali qabul qilish ko‘plab qiyinchiliklarni yuzaga keltirgan:
• rastada bir nechta qurilma — UZCARD, Humo uchun alohida terminallar va cheklarni chop etish uchun kassa apparati;
• turli xil qo‘llab-quvvatlash xizmatlari va TXKMlar (texnik xizmat ko‘rsatish markazlari) — bular qurilmalarga xizmat ko‘rsatish jarayonini murakkablashtirgan;
• integratsiyaning yo‘qligi — buning natijasida kassirlar ma’lumotlarni qo‘lda kiritishlariga to‘g‘ri kelgan, bu ishni sekinlashtirib, xato qilish ehtimolini oshirgan.
Natijada, mijozlarning kutish vaqti oshgan, xodimlar ko‘proq xatolarga yo‘l qo‘ygan, jarimalar hamda xarajatlar xavfi ortib boravergan. Xodimlarni turli tizimlar bilan ishlashga o‘rgatish uchun vaqt ketgan, alohida abonent to‘lovlari esa xarajatlarni ko‘paytirgan. Bularning barchasi xizmat ko‘rsatish tezligini pasaytirib, biznesni rivojlantirishga to‘sqinlik qilgan.
Smart Business (sobiq UZKASSA) kompaniyasi UZCARD va Humo to‘lovlarini qabul qilish uchun yagona yechimni yaratdi. U biznes boshqaruvini osonlashtirdi — eng muhimi bor e’tiborni mijozlarga qaratishga yordam beradi:
• kompaniya barcha turdagi to‘lovlarni qabul qilishni taklif qiladi:
• UZCARD va Humo;
• Xalqaro to‘lovlar, TTT (Rossiya kartalari orqali);
• A-Pay, Payme, Click Up, Oson va boshqa to‘lov ilovalari;
• QR-kod orqali to‘lov.
Kompaniyaning taklifi — qurilmalar to‘plami emas. Bu integratsiyalashgan yagona yechim bo‘lib, unga maxsus Smart Business dasturiy ta’minoti o‘rnatilgan. Bu esa quyidagi afzalliklarni beradi:
• qurilmalar integratsiyasi — bu kassirga bir zumda ham terminal, ham fiskal cheklarni chop etish imkonini yaratadi;
• inson omilini minimallashtiruvchi tizim — bu ma’lumotlarni qo‘lda kiritish, buxgalteriya uchun cheklarni saqlash va alohida hisob yuritish zaruratini istisno etadi;
• tovarlar qoldig‘i, narxi va keltirilgan yangi tovarlarni nazorat qilish imkoniyati;
• daromadlarni kuzatib borish, sotuvlarni tahlil qilish, assortimentni optimizatsiyalash va xodimlar samaradorligini baholash;
• sodiqlik dasturini yaratish, mijozlar uchun bonuslar, chegirmalar va aksiyalar tashkillashtirish;
• shaxsiy kompyuter, noutbuk yoki planshet yordamida onlayn-savdo uchun WEB-kassadan foydalanish imkoniyati.
Smart Business’ning yagona yechimi bilan tadbirkor biznes uchun oddiy va kuchli yordamchini qo‘lga kiritadi: bitta shartnoma, bitta abonent to‘lovi, yagona TXKM tarmog‘i hamda biznes rivoji va barqarorligini ta’minlaydigan mutaxassislar.
Smart Business bilan hamkorlik quyidagi imkoniyatlarni beradi:
• barcha turdagi to‘lovlar bir to‘plamda;
• 24/7 rejimda ishlaydigan yagona qo‘llab-quvvatlash xizmati;
• butun O‘zbekiston bo‘ylab 90 dan ortiq ofis;
• tadbirkorlar va ularning xodimlariga qurilmalar va shaxsiy kabinet bilan ishlashni o‘rgatish — onlayn-kassani sozlashdan tortib, tovarlarni qo‘shishgacha;
• ro‘yxatdan o‘tish, kassa va terminalni ulash, hujjatlarni yig‘ishda yordam, qonunchilikdagi o‘zgarishlar haqida xabardor qilish va bepul maslahat berish;
• hamyonbop narx, bu alohida integratsiya ko‘zda tutilmagan terminallarni xarid qilishdan 20%ga arzonroq.
Yagona yechimni sakkizga teng bo‘lingan muddatli to‘lov asosida xarid qilish mumkin.
Tadbirkorlar o‘z mijozlari uchun harakat qilib, ularga qulay va oson bo‘lishi haqida o‘ylaydilar. Smart Business esa tadbirkorning o‘ziga ham qulay bo‘lishi uchun izlanishdan to‘xtamaydi.
Smart Business bilan tadbirkorlar faqat texnikani qo‘lga kiritibgina qolmay, biznesni rivojlantirishga yordam beradigan va barcha texnik vazifalarni o‘z zimmasiga oladigan ishonchli hamkorga ega bo‘ladilar.
“Bitta hamkor = bitta yechim = barcha to‘lov turlari”.
Xaridorlarga xizmat ko‘rsatish va to‘lov qabul qilish jarayonini osonroq va qulayroq qilish mumkin. Bepul maslahat olish uchun (+998) 71−200−30−50 raqamiga qo‘ng‘iroq qilish yoki saytda ariza qoldirish mumkin.

До недавнего времени организация удобного и быстрого сервиса для клиентов была большой проблемой. Множество отдельных процессов отнимали время и силы, мешали работать быстро и без ошибок. Особенно много вопросов вызывал прием платежей картами UZCARD и Humo:
• множество устройств на прилавке: отдельные терминалы для UZCARD, Humo и кассовый аппарат для печати чеков;
• разные службы поддержки и ЦТО (центры технического обслуживания), усложняющие обслуживание устройств;
• отсутствие интеграции, из-за чего кассирам приходилось вносить данные вручную, что замедляло работу и увеличивало риск ошибок.
В итоге клиенты ждали дольше, сотрудники ошибались чаще, росли риски штрафов и расходов. Обучение работе с разными системами отнимало время, а отдельные абонентские платы увеличивали затраты. Все это снижало скорость обслуживания и мешало стремительному развитию бизнеса.
Компания Smart Business (ex. UZKASSA) создала единое решение для приема платежей UZCARD и Humo, которое упрощает управление бизнесом и дает возможность сосредоточиться на самом главном — клиентах.
Компания предлагает прием всех видов платежей:
• UZCARD и Humo;
• международные платежи, СБП (через российские карты);
• A-Pay, payme, Click Up, Oson и другие платежные приложения;
• оплата по QR-коду.
Предложение компании — это не комплект устройств, а единое интегрированное решение, которое оснащено фирменным программным обеспечением Smart Business, обладающее следующими преимуществами:
• интеграция устройств, дающая возможность кассиру моментально печатать и терминальные, и фискальные чеки;
• система, минимизирующая человеческий фактор, исключает необходимость ручного ввода данных, хранения чеков для бухгалтерии и отдельного учета;
• контроль остатков товаров, их стоимость и новые поступления;
• отслеживание доходов, анализ продаж, оптимизация ассортимента и оценка эффективности сотрудников;
• создание программы лояльности, бонусов, скидок и акций для покупателей;
• доступ к WEB-кассе для онлайн-торговли с ПК, ноутбука или планшета.
С единым решением от Smart Business предприниматель получает простое и мощное решение для бизнеса: один договор, одна абонентская плата, единая сеть ЦТО и помощь профессионалов, которые обеспечивают развитие и стабильность бизнеса.
Сотрудничество со Smart Business предоставляет:
• все виды платежей в одном комплекте;
• единую службу поддержки, доступную в режиме 24/7;
• более 90 офисов по всему Узбекистану;
• обучение предпринимателей и их сотрудников работе с устройствами и личным кабинетом — от настройки онлайн-кассы до добавления товаров;
• помощь с регистрацией, подключением кассы и терминала, сбором документов, уведомлениями об изменениях в законодательстве и бесплатные консультации;
• выгодную стоимость, которая на 20% дешевле, чем покупка отдельных терминалов, не поддерживающих интеграцию.
Единое решение доступно в беспроцентную рассрочку на восемь равных платежей.
Предприниматели стараются для своих клиентов, чтобы им было удобно и легко. А Smart Business стремится к тому, чтобы так же удобно было и самим предпринимателям.
Со Smart Business предприниматели получают не просто технику, а надежного партнера, который решает все технические задачи, помогая сосредоточиться на главном — развитии бизнеса.
«Один партнер = одно решение = все виды платежей».
Обслуживание клиентов и прием оплат становятся проще и удобнее. Подробная информация доступна по телефону (+998) 71−200−30−50 или на сайте.