Asterium ishtiroki tartibga solinadigan texnologik ekotizimni shakllantirish tajribasi bilan o‘rtoqlashish, innovatsiyalar jamiyat hamda barqaror rivojlanishga qanday xizmat qilishi mumkinligi haqida fikr almashish imkonini berdi. Kompaniya tokenlashtirilgan vositalar infratuzilmasini rivojlantirish yondashuvlarini taqdim etib, shaffoflik hamda ishonch tamoyillari strategiyalarining asosi ekanini ta’kidladi.
“Biz uchun Islom forumida ishtirok etish — bu texnologiyalarni barqaror rivojlanish va jamoatchilik ishonchi tamoyillari bilan uyg‘unlashishini ko‘rsatish imkoniyati. Biz faqatgina o‘z ishlanmalarimizni taqdim etishni emas, balki hamkorlarning fikrini eshitib, mintaqa uchun amaliy rivojlanish modellarini topishni ham maqsad qilamiz”, — dedi Asterium CEOsi Komilxo‘ja Sultonov.
Forum xulosalari
Forum doirasida Asterium vakillari fintexning kelajagi haqidagi muhokamalarda qatnashib, biznes hamjamiyatlari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi. Muloqot yakunlariga ko‘ra, texnologik yechimlarni joriy etish borasida yangi hamkorlik tashabbuslari muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Kompaniya haqida ma’lumot
Asterium — foydalanuvchilar va biznes uchun real afzalliklarni taqdim etadigan ekotizim:
- Halol kurs, noaniqliklarsiz. Norasmiy ayirboshlash shoxobchalari o‘rniga barqaror sharoitlar taklif etiladi. $1000 dan ortiq USDT xaridi uchun komissiya 1% o‘rniga 0,7% qilib belgilangan, bu esa har bir tranzaksiyada tejash imkonini beradi.
- Mablag‘lar himoyasi. HUMO Token davlat obligatsiyalari bilan ta’minlangan — bu va’da emas, balki real aktiv. Qo‘shimcha ravishda litsenziyalangan hamyon va depozitariy qo‘llaniladi, bu esa mablag‘larni regulyator darajasida himoya qiladi.
- Jonli yordam. Qo‘llab-quvvatlash xizmati tranzaksiyalar yoki yirik operatsiyalar bo‘yicha savollarda tezkor yordam beradi mijozlarni tizim bilan yolg‘iz qoldirmaydi.
- Barqaror infratuzilma. Platforma o‘zining taqsimlangan ma’lumotlar reestri — Mirasmandaga asoslangan bo‘lib, unda davlat va korporativ loyihalar allaqachon faoliyat yuritmoqda. Bu esa vaqtinchalik xizmat emas, balki uzoq muddatli texnologik ekotizimning bir qismi ekanini kafolatlaydi.

Участие Asterium стало возможностью поделиться опытом построения регулируемой технологической экосистемы и обсудить, как инновации могут работать на благо общества и устойчивого развития. Компания представила свои подходы к развитию инфраструктуры для токенизированных инструментов и подчеркнула, что принципы прозрачности и доверия являются основой ее стратегий.
«Для нас участие в Исламском форуме — это возможность показать, как технологии могут сочетаться с принципами устойчивого развития и общественного доверия. Мы стремимся не только делиться наработками, но и услышать мнение коллег, чтобы находить практичные модели развития для региона», — отметил CEO Asterium Комилходжа Султонов.
Итоги форума
В рамках форума представители Asterium приняли участие в дискуссиях о будущем финтеха, а также провели ряд встреч с бизнес-сообществами. По итогам диалога начаты обсуждения новых партнерских инициатив в области внедрения технологических решений.
Справка о компании
Asterium — это экосистема, которая обеспечивает пользователям и бизнесу реальные преимущества:
- Честный курс, без сюрпризов. Вместо «серых» обменников с меняющимся курсом и скрытыми комиссиями предлагаются предсказуемые условия. Комиссия на покупку USD от 1000 долларов снижена до 0,7% вместо 1%, что дает возможность экономить на каждой сделке.
- Защита средств. HUMO Token обеспечен государственными облигациями — это реальный актив, а не обещания. В дополнение используется лицензированный кошелек и депозитарий, что гарантирует защиту средств на уровне регулятора.
- Живая поддержка. Служба поддержки оперативно помогает как с вопросами по транзакциям, так и при проведении крупных операций, не оставляя клиентов один на один с системой.
- Устойчивая инфраструктура. За платформой стоит собственный распределённый реестр данных Mirasmanda, на котором уже функционируют государственные и корпоративные проекты. Это гарантирует работу не временного сервиса, а части долгосрочной технологической экосистемы.