Ko‘rgazma doirasida kompaniya kontent va texnologiyalarni uyg‘unlashtirgan birlashtirgan media-ekotizimini namoyish etdi. Frame filmlar, seriallar, multfilmlar va telekanallarning keng katalogini taqdim etish bilan birga Frame TV — aqlli televizorlarini ham ishlab chiqaradi. Ushbu televizorlarga maxsus Frame OS operatsion tizimi oʻrnatilgan bo‘lib, natijada Frame har bir uyda to‘laqonli media-xabga aylanmoqda.
ICT Week doirasida O‘zbekiston Respublikasi raqamli texnologiyalar vaziri bilan uchrashuv muhim ahamiyat kasb etdi. Ko‘rgazmada kompaniya loyihasi va uning mamlakatning raqamli rivojlanishiga qo‘shayotgan hissasi haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, ICT Week davomida Frame Sarkor Telecom bilan $2,5 mln strategik hamkorlik shartnomasini imzoladi. Bu kelishuv kontent tarqatish imkoniyatlarini kengaytirib, mamlakatning media-infratuzilmasini rivojlantirishga xizmat qiladi.
“ICT week haqida gapirganda, media deyarli esga olinmaydi. Lekin, aynan media madaniyatni shakllantiradi va fikrlashimizga kuchli ta’sir ko‘rsatadi. Shuning uchun ICT Week ko‘rgazmasida ishtirok etish biz uchun muhim: raqamlashtirish — bu til, tarix va madaniy o‘ziga xoslik ekanligini ko‘rsatyapmiz”, — dedi Frame asoschisi va bosh direktori Eduard Ishkulov.
Frame’ning ICT Week’dagi ishtiroki kompaniya oddiy mahalliy loyiha emas, balki Oʻzbekistonda yangi raqamli media-makonni shakllantirayotgan ekspert ekanini yana bir bor tasdiqladi. Kompaniya san’at va texnologiyalarni uyg‘unlashtirib, yangi avlod tomoshabinlari va ijodkorlarini ilhomlantiradigan maydon yaratmoqda.

На выставке компания презентовала собственную медиа-экосистему, которая соединяет контент и технологии. Frame не только предлагает обширный каталог фильмов, сериалов, мультфильмов и телевизионных каналов, но и производит собственные Frame TV — умные телевизоры с собственной операционной системой Frame OS. Таким образом Frame становится полноценным медиа-хабом в каждом доме.
Особое внимание на ICT Week вызвала встреча с министром цифровых технологий Республики Узбекистан. Шерзоду Шерматову был представлен проект компании и её вклад в цифровое развитие страны.
Кроме того, в рамках ICT Week Frame подписал стратегический контракт с Sarkor Telecom на $2,5 млн, что даст возможность еще шире распространять контент и усиливать развитие медиа-инфраструктуры страны.
«Когда говорят об ICT Week, редко вспоминают про медиа. Но именно медиа формируют культуру и влияют на то, как мы мыслим. Поэтому участие в ICT Week для нас важно: мы показываем, что цифровизация — это еще и язык, и истории, и культурная идентичность», — отметил Эдуард Ишкулов, основатель и CEO Frame.
Участие в ICT Week и сотрудничество с Sarkor Telecom стали важным подтверждением, что Frame является не просто локальным проектом, а ключевым игроком в формировании новой цифровой медиа-среды Узбекистана. Компания создает пространство, где искусство и технологии работают вместе, вдохновляя новое поколение зрителей и творцов.