Bu yil Toshkent, Samarqand va Namangan filiallarining iqtidorli hamda ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalariga jami 530 ta ta’lim granti ajratildi. Shuningdek, universitet tarixida alohida o‘rin tutgan shaxslar nomi bilan ataladigan 100 foizlik stipendiyalar ham o‘z egalariga topshirildi. 30 nafar talaba quyidagi uch shaxs nomidagi stipendiyalarga sazovor bo‘ldi:
- universitetning birinchi rektori Janpo‘lat Kudaybergenov nomidagi stipendiya;
- iqtisodchi olim Ahmadjon O‘lmasov nomidagi stipendiya;
- iqtisod fanining yetuk vakili Murod Sharifhadjayev nomidagi stipendiya.
Marosim universitet rektori, professor Akmal Allakuliyevning tabrik nutqi bilan boshlandi. Rektor talabalarning yutuqlarini alohida qadrlab, stipendiya va grantlar yoshlar kelajagiga qo‘yilgan yirik poydevor ekanini ta’kidladi. Shundan so‘ng universitetning birinchi rektori marhum Janpo‘lat Kudaybergenovning rafiqasi — Dilora Kudaybergenova sahnaga taklif etilib, universitetning ilk qadamlari, ta’limga bo‘lgan sadoqat va yoshlar haqidagi ezgu tilaklarini bildirdi.
17-noyabr — Xalqaro talabalar kuni arafasida Toshkent Kimyo xalqaro universiteti tomonidan talabalar uchun bayramona tadbir tashkil etildi. Tadbir universitet talabalari tomonidan tayyorlangan badiiy chiqishlar bilan davom etdi. Marosim yakunida esa bayramona kayfiyatni yanada ko‘tarinki qilgan maxsus mehmon — DJ Maccarella sahnaga chiqdi.
Marosim Toshkent Kimyo xalqaro universitetining iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning mehnatini e’tirof etish va kelajak uchun yanada keng imkoniyatlar yaratish borasidagi ezgu an’analarining yorqin namunasiga aylandi.

В этом году для одарённых и социально нуждающихся студентов Ташкентского, Самаркандского и Наманганского филиалов было выделено 530 образовательных грантов. Кроме того, студентам были вручены 30 именных 100-процентных стипендий, присуждаемых в честь выдающихся деятелей, чьи имена занимают особое место в истории университета и развитии экономической науки:
- стипендия имени первого ректора университета Жанпулата Кудайбергенова;
- стипендия имени экономиста-учёного Ахмаджона Улмасова;
- стипендия имени известного экономиста Мурода Шарифхаджаева.
Церемония началась с приветственного выступления ректора международного университета Кимё, профессора Акмала Аллакулыева, который подчеркнул важность поддержки талантливой молодёжи и отметил, что гранты и стипендии являются значительным вкладом в их профессиональное будущее.
Затем с речью выступила супруга первого ректора университета — Дилора Кудайбергенова, поделившись воспоминаниями о становлении вуза, его ценностях и выразив свои искренние пожелания студентам.
В преддверии 17 ноября — международного Дня студентов, университет организовал праздничное мероприятие для обучающихся. Программа продолжилась творческими выступлениями талантливых студентов. Завершением вечера стало яркое музыкальное шоу специального гостя — DJ King Macarella, который создал атмосферу настоящего праздника.
Торжественная церемония стала ярким подтверждением стремления международного университета Кимё поддерживать одарённую молодёжь, поощрять её труд и открывать более широкие возможности для будущего развития.