Asterium uchun Consensus Hong Kong’da qatnashish mamlakat chegaralaridan chiqish yo‘lidagi muhim qadam bo‘ldi. Kompaniya global bozorga chiqayotganini va O‘zbekistondagi fintex yechimlari jahon kriptoekotizimining to‘laqonli qismi bo‘lib, xalqaro maydonda raqobatlasha olishini namoyish etdi.
Ko‘rgazmaning uch kuni davomida Asterium stendiga rekord darajada — 15 000 dan ortiq mehmon tashrif buyurdi. Mehmonlar Asterium platformasi bilan tanishdi, uni joyida sinab ko‘rdi, Visa va Mastercard xalqaro kriptokartalar liniyasi bilan tanishdi, hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildi va samolyot-stend fonida suratga tushdi.
“Biz ko‘rgazma mehmonlariga mahsulotlarimiz qanday qilib yagona ekotizimda ishlashini ko‘rsatdik. Kartalar yordamida butun dunyo bo‘ylab xaridlar amalga oshiriladi, aktivlar esa avtomatik tarzda konvertatsiya qilinadi — ortiqcha harakatlarsiz. Hamyon kripto-aktivlarni saqlash va boshqarish imkonini beradi, birja esa xavfsiz savdo qilish va mablag‘larni kartalarga bir zumda o‘tkazishni ta’minlaydi. Barchasi oddiy va tushunarli, yagona platforma doirasida. Bunga 24/7 mijozlarni qo‘llab-quvvatlash xizmatini ham qo‘shiladi. Mahsulotimiz xalqaro bozorda o‘z o‘rnini egallash uchun barcha imkoniyatlarga ega”, — dedi Asterium bosh direktori Komilxo‘ja Sultonov.
Asterium — O‘zbekistondagi yirik kriptoekotizimlardan biri bo‘lib, kriptodo‘kon, kriptobirja va kriptodepozitariyni birlashtiradi. Barcha faoliyatlar O‘zbekiston Milliy istiqbolli loyihalar agentligi tomonidan litsenziyalangan.

Для Asterium участие в Consensus Hong Kong — это большой шаг за пределы страны. Компания выходит на мировой рынок и доказывает, что финтех из Узбекистана может быть частью глобальной криптоэкосистемы и конкурировать на международной арене.
За три дня работы выставки стенд Asterium посетило рекордное число гостей — более 15 тыс. человек. Гости знакомились с платформой Asterium, тестировали ее прямо на месте, знакомились с линейкой международных криптокарт Visa и Mastercard, обсуждали возможности партнерств и с удовольствием фотографировались на фоне стенда-самолета.
«Мы показали гостям выставки, как работают наши продукты в единой связке. С картами можно оплачивать покупки по всему миру, конвертируя активы автоматически, без лишних действий. Кошелек позволяет хранить и управлять криптоактивами, биржа — безопасно торговать и мгновенно переводить средства на карты. Все просто и понятно, в рамках одной платформы. Прибавим к этому отличный клиентский сервис 24/7. Наш продукт имеет все шансы занять свое место на международном рынке», — рассказал генеральный директор Asterium Комилходжа Султонов.
Asterium — одна из крупнейших криптоэкосистем в Узбекистане, объединяющая в себе криптомагазин, криптобиржу и криптодепозитарий — вся деятельность лицензирована Национальным агентством перспективных проектов РУз.