Xorijdagi o‘zimiznikilar: AQShda yurist bo‘lib ishlayotgan Damir Axrorov hikoyasi
U Spot’ga AQShdagi Law Office of Yuriy Prakhin, P.C. kompaniyasida qanday qilib yurist bo‘lib ish boshlagani haqida so‘zlab berdi.
Centrum Air IPO oldidan $2 mlrd baholash bilan $600 mln jalb qilishni rejalashtirmoqda
Aksiyalarni joylashtirishda Oppenheimer va Citibank anderrayter sifatida ishtirok etadi. Aviakompaniya 100 dan ortiq mamlakatda faoliyat yuritishni maqsad qilgan.
Manikyur biznesi: Nailsworkshop qanday ochilgan va sohada yondashuvni nega o‘zgartirmoqda?
Zamira Qurbonova Spot’ga o‘z biznesining ichki jarayonlari, O‘zbekistonda byuti-bozor qanday muammolarga uchrayotgani va nega bugungi kunda mijozlar salomatligi muhim omilga aylangani haqida so‘zlab berdi.
- O‘zbekiston 2028-yilda ilk sun‘iy yo‘ldoshni uchirishni va birinchi kosmonavtni tayyorlashni rejalashtirmoqda.
Mirzo Ulug‘bek nomli 6U formatdagi ilmiy sun‘iy yo‘ldoshni uchirish hamda birinchi milliy fazogirni qisqa muddat — 10−14 kunlik parvozga tayyorlash taklif qilindi. - Mobiuz ham kiberhujumga uchradi, biroq abonentlarning shaxsiy ma’lumotlari tarqalmagan.
Ma’lum qilinishicha, ruxsatsiz kirish asosiy tizimlarga ulanmagan sinov serverida aniqlangan, mijozlarning shaxsiy va moliyaviy ma’lumotlari sizib chiqmagan. - Soliq qo‘mitasi QQS va foyda solig‘i stavkalari pasaytirilishi mumkinligini ma’lum qildi.
2028-yilgacha ushbu ikki soliq stavkalarini o‘zgartirish rejalashtirilmagan. Qo‘mita yaqin istiqbolda ham ularni o‘zgartirish zaruratini ko‘rmayotganini ma’lum qildi. - O‘zbekiston 2027-yilgacha 20 turdagi xomashyo importi uchun bojlarni pasaytirdi. Ro‘yxat.
Ular orasida qimmatbaho toshlar, sharbatlar uchun konsentratlar va tamaki mahsulotlari uchun xomashyolar bor. - 1-martgacha ehtiyojmand oilalarga 1 mln so‘mdan bir martalik moddiy yordam beriladi.
Ramazon oyida ehtiyojmand oilalarga 1 mln va 500 ming so‘mdan bir martalik moddiy yordam ko‘rsatiladi. - Avtosug‘urta, nikoh uzugi hamda limon: yil davomida qanday mahsulot va xizmatlar narxi qimmatlashdi?
Yanvarda qovoq, baqlajon, tarvuz, shaftoli hamda sarimsoqning yillik narxlari arzonladi. - Zapravkalar, muhim minerallar va agrosanoat: O‘zbekiston va AQSH qanday hujjatlarni imzoladi?
Tomonlar, shuningdek, moliya bozorini rivojlantirish hamda investitsiya muhitini yaxshilashga kelishib oldi. - Prezidentga Yerni masofadan zondlash sun’iy yo‘ldoshining modellari taqdim etildi. Foto.
O‘zbekkosmos birinchi milliy kosmonavtni aniqlash bo‘yicha umumxalq tanlovini o‘tkazishni rejalashtirmoqda. Buning uchun maxsus komissiya tuzish topshirildi. - YTTB Bon! qahvaxonalar tarmog‘i operatoriga 6 mln yevrogacha kredit ajratadi.
ABMNB kompaniyalar guruhi mablag‘lar hisobidan maxsus oziq-ovqat uskunalarini sotib oladi va yangi ishlab chiqarish hamda omborxona majmuasini quradi. - Toshkentda ochiq olovda taom tayyorlaydigan ovqatlanish nuqtalari ustidan nazorat kuchaytirildi.