Click TV platformasi mahsulotni yanada rivojlantirish va kontentni kengaytirish uchun $250 ming miqdorida investitsiya jalb qildi.
Click TV lokal auditoriyaga va kontentni iste’mol qilishning zamonaviy formatlariga yo‘naltirilgan raqamli video servis sifatida rivojlanishda davom etmoqda. Platforma foydalanuvchilarning odatiy ssenariylariga moslashtirilgan qulay video kirishni birlashtiradi.
“Biz auditoriyaning lokal videokontent va qulay raqamli servislar bo‘yicha barqaror qiziqishini ko‘rmoqdamiz. Jalb qilingan investitsiyalar mahsulotni rivojlantirishni tezlashtirish, servis sifatini yaxshilash va foydalanuvchilarga yanada ko‘proq dolzarb kontent taklif etish imkonini beradi. Yaqin rejalarda — kontent kutubxonasini kengaytirish, yangi original loyihalarni ishga tushirish va hamkorlik dasturlarini rivojlantirish”, — dedi Click TV asoschisi va CEO’si Muxammadaliyev Muxammad Rezo.
Sohaga va insonlarga investitsiya
O‘zbekistonda kuchli iste’dodlar, tajribali mutaxassislar hamda yangi avlod mualliflari mavjud: ssenaristlar, rejissyorlar, aktyorlar. Turli davrlarda o‘zbek kinosi mamlakat tashqarisida ham tanilgan va keng auditoriya e’tiborini qozongan. Bugungi kunda esa sohaga, avvalo, barqaror rivojlanish muhiti zarur.
Click TV izchil ravishda insonlar va kontentga investitsiya kiritmoqda: soha professionalarini jalb etadi, yangi nomlarni qo‘llab-quvvatlaydi va original videokontent ishlab chiqarish uchun sharoit yaratadi. Platforma o‘zbek filmlari va seriallari rivojlanishi va o‘z tomoshabinini topishi uchun ekotizimni shakllantirmoqda.
Auditoriya o‘sishi va kengayish rejalari
Bugungi kunda platformada 2 mlndan ortiq foydalanuvchi ro‘yxatdan o‘tgan. O‘zbek tilidagi kontentga yo‘naltirilgan va shakllanish bosqichidagi striming bozori sharoitida bu barqaror o‘sish va auditoriya qiziqishini aks ettiradi.
Click TV haqida
Click TV — O‘zbekistonning texnologik oilaviy media platformasi. Platforma filmlar, seriallar, sport va bolalar kontenti, shuningdek to‘g‘ridan-to‘g‘ri efirlarni o‘zbek tilida, istalgan qurilmada va qulay vaqtda tomosha qilish imkonini beradi. Click TV o‘zining professional dublyaj studiyasiga ega platformadir.
Missiya
Click TV uchun alohida yo‘nalishlardan biri o‘zbek tilidagi kontentni rivojlantirish bo‘lib qolmoqda. Kompaniyada ta’kidlanishicha, til — bu nafaqat muloqot vositasi, balki qadriyatlar, an’analar va umumiy kontekst uzatiladigan madaniy identifikatsiya asosidir. Bugungi kunda tomoshabin ko‘pincha o‘zbek tilidagi kontent tanlovi cheklangan holatga duch keladi va Click TV ushbu taklifni kengaytirish ustida izchil ishlamoqda — jahon kontentini o‘zbek tilida taqdim etish va mahalliy hikoyalar rivoji uchun sharoit yaratish orqali. Bunday yondashuv nafaqat sohaga turtki beradi, balki ona tilidagi kontentga barqaror qiziqishni shakllantirishga xizmat qiladi.

Платформа Click TV привлекла инвестиции в размере $250 тыс. на дальнейшее развитие продукта и расширение контента.
Click TV продолжает развиваться как цифровой видеосервис, ориентированный на локальную аудиторию и современные форматы потребления контента. Платформа объединяет удобный доступ к видео, адаптированный под привычные сценарии пользователей.
«Мы видим устойчивый интерес аудитории к локальному видеоконтенту и удобным цифровым сервисам. Привлеченные инвестиции позволят нам ускорить развитие продукта, улучшить качество сервиса и предложить пользователям еще больше релевантного контента. В ближайших планах — расширение контентной библиотеки, запуск новых оригинальных проектов и развитие партнёрских программ», — отметил Мухаммадалиев Мухаммад Резо, основатель и CEO Click TV.
Инвестиции в индустрию и людей
У Узбекистана есть сильные таланты — как опытные профессионалы, так и новое поколение авторов: сценаристы, режиссеры, актеры. В разное время узбекское кино было известно за пределами страны и находило отклик у широкой аудитории. Сегодня индустрии в первую очередь необходима устойчивая среда для развития.
Click TV последовательно инвестирует в людей и контент — привлекает профессионалов индустрии, поддерживает новые имена и создает условия для производства оригинального видеоконтента. Платформа формирует экосистему, в которой узбекские фильмы и сериалы получают возможность развиваться и находить своего зрителя.
Рост аудитории и планы на масштабирование
Сегодня на платформе зарегистрировано более 2 млн пользователей. Для сервиса, ориентированного на узбекоязычный контент в условиях формирующегося рынка стриминга, это отражает устойчивый рост и интерес аудитории.
О Click TV
Click TV — одна из первых технологичных семейных медиаплатформ Узбекистана. Платформа объединяет фильмы, сериалы, спортивный и детский контент, а также прямые трансляции на узбекском языке, на любом устройстве и в удобное время. Click TV — платформа с собственной профессиональной дубляж-студией.
Миссия
Отдельным фокусом Click TV остается развитие узбекоязычного контента. В компании отмечают, что язык — это не только средство коммуникации, но и основа культурной идентичности, через которую передаются ценности, традиции и общий контекст. Сегодня зритель часто сталкивается с ограниченным выбором контента на узбекском языке, и Click TV последовательно работает над тем, чтобы расширять это предложение — делая мировой контент доступным на узбекском и создавая условия для развития локальных историй. Такой подход дает возможность не только развивать индустрию, но и формировать устойчивый интерес к контенту на родном языке.