Shuhratbek Qurbonov TBC Bank Uzbekistan boshqaruvi raisi maslahatchisi lavozimini tark etdi. Bu haqda u o‘zining LinkedIn’dagi sahifasida yozdi.
TBC Uzbekistan’dagi faoliyati yakunlangani haqida fikr bildirar ekan, u TBC Uzbekistan bosh direktori Nika Kurdiani, TBC Bank xalqaro operatsiyalar bo‘limi rahbari Oliver Xyuz va TBC Bank Uzbekistan raisi Nukri Tetrashviliga minnatdorchilik bildirib, ularning nostandart fikrlashi va istiqbolli yondashuvi sohaga yangicha qarashga ilhom berishini ta’kidladi.
“An'anaviy bank sohasida tajribaga ega bo‘lgan men uchun bu davr haqiqiy raqamli bank qurish nima ekanini qayta anglab yetish imkoniyati bo‘ldi. Yangilangan nigoh va TBC Uzbekistan jamoasiga cheksiz minnatdorlik bilan ketdim”, — deb yozdi u.
Qurbonov keyingi ish joyi haqida ma’lum qilmay, faqat yangiliklarni kuzatib borishga chaqirdi. “Bundan keyin ham qiziq bo‘ladi!”, — deya qo‘shimcha qildi u.
Shuhratbek Qurbonov 2018-yil dekabridan Milliy banklararo protsessing markazi — Humo to‘lov tizimi operatoriga rahbarlik qilib kelayotgandi. 2025-yil mart oyida aksiyadorlarning navbatdan tashqari yig‘ilishida uni o‘z tashabbusi bilan lavozimidan ozod etish to‘g‘risida qaror qabul qilindi.
2025-yil 5-maydan boshlab u TBC Bank Uzbekistan boshqaruvi raisining maslahatchisi lavozimida ish boshladi. Ushbu lavozimda u neobank rahbariyatiga biznes segmentini rivojlantirish va to‘lovlarga xizmat ko‘rsatish bo‘yicha maslahat berishi kerak edi.
Avvalroq Spot Ulug‘bek Tavakkalov Kapitalbank raisi o‘rinbosari lavozimini tark etgani haqida yozgandi.
U bu lavozimda bir yildan sal ko‘proq ishlagan. Bungacha Tavakkalov SQB, Tenge Bank va Madad Invest Bank‘da faoliyat yuritgan edi.

Шухратбек Курбанов покинул пост советника председателя правления TBC Bank Uzbekistan. Об этом он написал на своей странице в LinkedIn.
Комментируя завершение своей работы в TBC Uzbekistan, он поблагодарил CEO TBC Uzbekistan Нику Курдиани, руководителя международных операций TBC Bank Оливера Хьюза и председателя TBC Bank Uzbekistan Нукри Тетрашвили, отметив, что их нестандартное мышление и визионерский подход вдохновляют и заставляют по-новому взглянуть на индустрию.
«Для меня, человека с бэкграундом в традиционном банкинге, этот период стал возможностью переосмыслить, что значит строить настоящий цифровой банк. Ушел с обновленным видением и большой благодарностью ко всей команде TBC Uzbekistan», — написал он.
Курбанов не сообщил о следующем месте работы, призвав лишь следить за новостями. «Дальше тоже будет интересно!», — добавил он.
С декабря 2018 года Курбанов руководил Национальным межбанковским процессинговым центром — оператором платежной системы Humo. В марте 2025 года на внеочередном собрании акционеров было принято решение освободить его от должности по собственной инициативе.
С 5 мая 2025 года Шухратбек Курбанов вступил в должность советника председателя правления TBC Bank Uzbekistan. На этом посту он должен был консультировать руководство необанка по вопросам развития и обслуживания платежей бизнес-сегмента.