“Servolyuks” xalqaro agroxoldingi va Jo‘ja brendi allaqachon UzFood ko‘rgazmasining an’anaviy ishtirokchilariga aylangan. Bu esa biznes aloqalarni yo‘lga qo‘yish, yangi hamkorlarni topish hamda o‘sish va rivojlanishni namoyish etish uchun samarali platforma ekanini tasdiqlaydi. Joriy yilda kompaniya forumda assortimentdagi yangiliklarni taqdim etdi hamda hamkorlarni O‘zbekistonda joylashgan yangilangan ishlab chiqarish maydonlari bilan tanishtirdi.
jo'ja, reklama
JO‘JA brendining mahsulot portfeli lotoklarda taqdim etiladigan keng turdagi sovutilgan mahsulotlar hamda muzlatilgan mahsulotlar toifasidagi yangi pozitsiyalar: stripslar, uy burgerlari uchun kotletlar va mini naggetslar bilan boyidi. Assortimentning kengayishi texnologiyalarning takomillashtirilishi va ishlab chiqarish quvvatlarining oshirilishi natijasidir.
Shu tariqa, 2025-yilda agroxolding tomonidan “Saxovat broyler” AJ majmuasi naslli parranda yetishtirish maydoni, so‘yish sexi, parrandaxonalar va inkubatorni o‘z ichiga olgan kompleks xarid qilindi. Mazkur majmuada jo‘jalarni joylashtirish jarayoni allaqachon yo‘lga qo‘yilgan.
Shuningdek, agroxoldingning O‘zbekistondagi ishlab chiqarish aktivlari tarkibiga quyidagilar kiradi: o‘zining omuxta yem zavodi, inkubator, parrandachilik maydonlari hamda “Fayz parranda” korxonasi: so‘yish sexi, yarim tayyor mahsulotlar sexi va ulgurji savdo do‘koni bilan. Investitsiya loyihasini amalga oshirish 2000 ta ish o‘rni yaratish imkonini beradi, bunda O‘zbekiston fuqarolarini ishga qabul qilishga ustuvorlik beriladi.
Toshkent shahrida JO‘JA brendining assortimentini taklif etuvchi firma savdo nuqtalari ochilgan. Bu yerda turli darajada tayyor bo‘lgan yuqori sifatli parranda go‘shti mahsulotlari jo‘ja go‘shtidan tortib naggetslarigacha taqdim etiladi. Barcha mahsulotlar qat’iy Halol standartlariga mos keladi. So‘rovnoma natijalariga ko‘ra, 10 nafar xaridordan 9 nafari JO‘JA mahsulotlarini afzal ko‘radi, chunki ular uning xavfsizligi, sifati, ta’mi va uy sharoitida tayyorlash qulayligini yuqori baholaydi.
HoReCa kanali ehtiyojlari hamda professional oshxona talablarini inobatga olgan holda agroxolding Servolux Proffesional brendini ishlab chiqdi. Ushbu brend MDH mamlakatlari va O‘zbekistondagi yirik tezkor ovqatlanish tarmoqlari orasida katta talabga ega.
“Servolyuks” mehmonlari va hamkorlari ikkala brend mahsulotlari sifatini professional oshpaz tomonidan o‘tkazilgan gastronomik mahorat darsi davomida baholash imkoniga ega bo‘ldilar. Ishtirokchilarga Jo‘ja kotletidan tayyorlangan burgerlar, ikki turdagi naggetslar, stripslar, son go‘shtidan tayyorlangan shashlik, shirali tovuq filesidan “Sezar” salati va boshqa taomlar taqdim etildi.
Degustatsiya davomida mehmonlar oshpazlik hay’ati a’zolari sifatida ishtirok etib, parranda go‘shtidan taomlar tayyorlash sirlarini, tayyor mahsulotlarni to‘g‘ri qizdirish usullarini o‘rgandilar. Shuningdek, ular oshpaz va kompaniya vakillari bilan bevosita muloqot qilish imkoniga ega bo‘ldilar. Faol ishtirokchilar esa Jo‘ja brendidan sovg‘alar bilan taqdirlandi.
“Servolyuks” kompaniyasining noyob ishtirok dasturi va original stendi ko‘rgazma tashkilotchilari tomonidan yuqori baholandi. An’anaviy taqdirlash marosimida agroxolding vakillari ikki bor sahnaga chiqib, “Eng jozibador ekspozitsiya” va “Eng yaxshi promoushen” nominatsiyalarida mukofotlarga sazovor bo‘ldilar — ko‘rgazmani OAV va ijtimoiy tarmoqlarda professional yoritganliklari uchun.
Ko‘rgazma yakunlariga ko‘ra, “Servolyuks” kompaniyasi o‘nlab samarali muzokaralar o‘tkazdi, yangi shartnomalar tuzib, bozorning asosiy ishtirokchilari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamladi. UzFood 2026'dagi ishtirok yana bir bor JO‘JA va Servolux Proffesional brendlari sifat, ishonch va barqarorlik timsoli ekanini tasdiqladi.

С 1 по 3 апреля в Ташкенте прошла 25-я международная выставка «Продукты питания, ингредиенты и технологии производства — UzFood 2026». Юбилейный проект собрал рекордное количество участников — 529 компаний из 26 стран — и занял все павильоны «Узэкспоцентра», укрепив позиции одного из главных событий в секторе пищевой промышленности в Узбекистане.
Международный агрохолдинг «Серволюкс» и бренд JO‘JA уже стали традиционными участниками UzFood, ведь это результативная платформа для налаживания деловых контактов, поиска новых партнеров и демонстрации роста и развития. В этом году компания представила на форуме новинки ассортимента и познакомила партнеров с обновленными производственными площадками, расположенными в Узбекистане.
Продуктовый портфель бренда JO‘JA пополнился широким ассортиментом охлажденной продукции в лотках и интересными позициями в категории замороженной продукции — стрипсы, котлеты для домашних бургеров и наггетсы мини. Расширение ассортимента является следствием усовершенствования технологий и увеличения производственных площадей.
Так, в 2025 году агрохолдингом был приобретен комплекс АО Saxovat Broyler с площадкой по выращиванию племенного поголовья, убойным цехом, птичниками и инкубатором, где уже налажен процесс посадки цыплят.
Также в список производственных активов агрохолдинга в Узбекистане входят:
- собственный комбикормовый завод;
- инкубатор;
- птицеводческие площадки;
- предприятие Fayz Parranda с убойным цехом, цехом полуфабрикатов и магазином оптовой торговли.
Реализация инвестиционного проекта даст возможность создать 2 тыс. рабочих мест с преимуществом в трудоустройстве для граждан Узбекистана.
В Ташкенте открыты объекты фирменной торговли, где реализуется ассортимент бренда JO‘JA — продукты из мяса птицы высокого качества разной степени готовности — от тушки цыпленка до наггетсов. Вся продукция соответствует строгим стандартам Halal. По данным опросов, проведенными брендом, 9 из 10 покупателей отдают предпочтение продукции JO‘JA, так как ценят ее безопасность, качество, вкусовые характеристики и простоту приготовления в домашних условиях.
А под потребности канала HoReCa и с учетом требований профессиональной кухни агрохолдинг разработал бренд Servolux Professional, который также пользуется большим спросом среди крупных сетей быстрого питания в странах СНГ и в Узбекистане.
Качество обоих брендов гости и партнеры «Серволюкс» смогли оценить во время гастрономического мастер-класса, который провел профессиональный повар. На суд участников были представлены:
- бургеры из котлеты JO‘JA;
- два вида наггетсов;
- стрипсы;
- шашлык из мякоти бедра;
- салат «Цезарь» из сочного куриного филе и другие.
Во время дегустации гости выступили в роли членов кулинарного жюри, узнали о секретах приготовления блюд с мясом птицы, о способах разогрева готовых продуктов, смогли пообщаться с поваром и представителем компании. А самые активные участники получили подарки от бренда JO‘JA.
Уникальная программа участия и оригинальный стенд компании «Серволюкс» были высоко оценены организаторами выставки. Во время традиционной церемонии награждения участников представители агрохолдинга дважды поднимались на сцену для получения наград в номинациях «Самая привлекательная экспозиция» и «Лучший промоушен» — за профессиональную работу по освещению выставки в СМИ и социальных сетях.
По итогам выставки компания «Серволюкс» провела десятки результативных переговоров, заключила новые контракты и укрепила партнерские отношения с ключевыми игроками рынка. Участие в UzFood 2026 еще раз подтвердило: бренды JO‘JA и Servolux Professional — выбор качества, доверия и стабильности.