ANORBANK O‘zbekistonning yirik raqamli banklaridan biri bo‘lib, fintex innovatsiyalari, kompleks raqamli bank yechimlari hamda mijozlarga yo‘naltirilgan moliyaviy mahsulotlarga qaratilgan yondashuvi bilan keng tanilgan. Tashkil etilganidan buyon ANORBANK masofaviy identifikatsiya va platformaviy yechimlardan foydalanishga asoslangan raqamli bank modelini rivojlantirib kelmoqda, bu esa turli mijoz segmentlariga samarali xizmat ko‘rsatishni ta’minlaydi.
ANORBANK’ning qo‘shilishi CAFA’ning Markaziy Osiyoda hamkorlikka asoslangan fintex ekotizimini shakllantirish hamda moliyaviy institutlar, fintex kompaniyalari, texnologik provayderlar va regulyatorlar o‘rtasida konstruktiv hamkorlikni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha missiyasini mustahkamlaydi.
“ANORBANK uchun CAFA’ga a’zo bo‘lish — Markaziy Osiyodagi fintex ekotizimini rivojlantirishda tizimli ishtirok etish, amaliy tajriba almashish va raqamli banking sohasida barqaror yechimlar ustida hamkorlikda ishlash imkoniyati”, — deya ta’kidladi bank rahbariyati.
CAFA va ANORBANK quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlikni rivojlantirishni rejalashtirmoqda:
- fintex innovatsiyalari va raqamli bankingni rivojlantirish;
- regulyatorlar bilan muloqot va raqamli iqtisodiyot sohasidagi tashabbuslar;
- qo‘shma pilot loyihalar va ekspert platformalari;
- Markaziy Osiyoda raqobatbardosh, shaffof va barqaror moliyaviy ekotizimni mustahkamlash.
ANORBANK CAFA’dagi ishtirokini uzoq muddatli hamkorlik hamda Markaziy Osiyoda integratsiyalashgan va innovatsion fintex ekotizimini rivojlantirishga qo‘shiladigan hissa sifatida ko‘rib chiqadi hamda ushbu yo‘nalishda izchil faoliyat yuritishni rejalashtirmoqda.