LinkedIn Oʻzbekistonda soliq toʻlovchilar roʻyxatidan oʻtgan, bu Davlat soliq qoʻmitasi maʼlumotlariga asoslanadi.
Mazkur ijtimoiy tarmogʻi 2002-yilda yaratilgan professional aloqalar platformasi hisoblanadi. U 2016-yil iyun oyida sayt Microsoft tomonidan $26,2 mlrd ga sotib olingan.
Kompaniyaning Oʻzbekistondagi soliq organlarida roʻyxatdan oʻtganligi shuni koʻrsatadiki, endi xizmatlar uchun haq toʻlashda 15% QQS ham undiriladi.
2020-yil boshidan buyon sotish joyi Oʻzbekiston boʻlgan xizmatlar va tovarlarni elektron shaklda sotadigan xorijiy yuridik shaxslar jismoniy shaxslarga koʻrsatiladigan bunday xizmatlar boʻyicha soliq toʻlovchilar deb tan olingan.
Ma’lumot uchun, soliq qoʻmitasida Oʻzbekistonda faoliyat yuritayotgan xorijiy internet kompaniyalarga roʻyxatdan oʻtishga va soliq toʻlashni boshlashga imkon beradigan QQS-ofis yaratilgan.
Avvalroq Spot qaysi turdagi texnologik qurilmalar bojxona boji va QQS dan ozod etilishi haqida yozgan edi.

LinkedIn встала на налоговый учет в Узбекистане, следует из данных Государственного налогового комитета.
Это социальная сеть профессиональных контактов, созданная в 2002 году. В июне 2016 года сайт был приобретён компанией Microsoft за $26,2 млрд.
То, что компания встала на налоговый учет в Узбекистане, означает, что при оплате услуг сервиса теперь надо еще учитывать НДС в размере 15%.
С начала 2020 года иностранные юридические лица, осуществляющие реализацию услуг и товаров в электронной форме, местом реализации которых является Узбекистан, признаются налогоплательщиками в части таких услуг, оказываемых физическим лицам.
Налоговый комитет создал НДС-офис, который позволяет иностранным интернет-компаниям, работающим в Узбекистане, встать на учет и начать платить налоги.