Planespotters.net portalining xabar berishicha, ushbu havo kemasi 1993-yil oxirida AQShning Everett shahrida ishlab chiqarilgan. 2024-yil fevralgacha bu yo‘lovchi samolyotini Germaniyaning Condor aviatashuvchisi foydalanishda bo‘lgan.
Laynerning so‘nggi egasi sifatida Amerikaning Cargo Aircraft Management (CAM) kompaniyasi ko‘rsatilgan, taxminlarga ko‘ra, samolyot undan lizingga olingan. 2024-yil avgust oyi oxiridan 2025-yil mart oyi oxirigacha samolyot Boeing 767−300 dan 767−300 (F) yuk komplektatsiyasiga o‘zgartirildi.
My Freighter’ning ta’kidlashicha, keng fyuzelyajli Boeing 767−300 yuk samolyoti butun dunyo bo‘ylab yetkazib berishning maksimal moslashuvchanligi va tezkorligini ta’minlaydi.
Hozirgi kunda My Freighter yuk aviakompaniyasining havo flotida sakkizta samolyot mavjud: yettita Boeing 767−300 va bitta Boeing 757−200. Havo kemalarining o‘rtacha yoshi taxminan 30 yilni tashkil etadi.
Avvalroq Spot Centrum Air aviakompaniyasi birinchi keng fyuzelyajli Airbus A330 samolyotini qabul qilgani haqida yozgandi.
347 yo‘lovchiga mo‘ljallangan laynerning yoshi 15,5 yildan ortiq. So‘nggi foydalanuvchi Irlandiyaning Aergo Capital lizing kompaniyasi bo‘lgan.

My Freighter получил восьмой грузовой самолет Boeing 767−300, который 3 мая прибыл из чешской Остравы в международный аэропорт Ташкента. Об этом Spot сообщили в пресс-службе частной авиакомпании.
Согласно порталу Planespotters.net, воздушное судно было произведено в американском Эверетте в конце 1993 года. До февраля 2024 года пассажирский самолет эксплуатировал немецкий перевозчик Condor.
Последним владельцем лайнера указана американская компания Cargo Aircraft Management (CAM), у которой самолет, предположительно, и был взят в лизинг. С конца августа 2024 года по конец марта 2025 года самолет переделывали из Boeing 767−300 в грузовую комплектацию 767−300 (F).
В My Freighter отметили, что широкофюзеляжный грузовой самолет Boeing 767−300 позволит «обеспечить максимальную гибкость и оперативность доставки по всему миру».
На данный момент воздушный флот грузовой авиакомпании My Freighter насчитывает всего восемь самолетов: семь Boeing 767−300 и один Boeing 757−200. Средний возраст воздушных судов составляет примерно 30 лет.
Ранее Spot писал, что авиакомпания Centrum Air получила первый широкофюзеляжный самолет Airbus A330.