“Tizim funksionalligini yaxshilash hamda saytning shaffof va xavfsiz ishlashini ta’minlash maqsadida” amalga oshirilgan yangilanishlar doirasida foydalanuvchilar uchun tushunarli hamda intuitiv interfeys yaratildi.
Endilikda ro‘yxatdan o‘tish va tizimga kirish jarayonlari soddalashtirilgan tartibda amalga oshiriladi. Platforma dizayni barcha qurilmalarga moslashadi, unda yaxshilangan vizualizatsiyasi, mavjud avtomobillar katalogining kengaytirilgan shakli keltirilgan. Shuningdek, navigatsiya tizimi takomillashtirilib, axborot tuzilmasi yaxshilandi.
Platformadagi asosiy o‘zgarishlardan biri shartnomani to‘liq masofadan turib rasmiylashtirish imkoniyatining yaratilgani bo‘ldi. Endi mijozlar tanlangan avtomobilga shartnoma olish bilan birga, unga to‘lovlarni onlayn amalga oshirishlari mumkin. Bu orqali dilerlik markaziga faqat avtomobilni qabul qilib olish uchun borish kerak bo‘ladi.
“Avval UzAutoSavdo platformasi orqali avtomobillar uchun onlayn to‘lov funksiyasi mavjud emas edi. Ushbu opsiya mijozlarimiz uchun yangi imkoniyatdir. Xaridorlarga qulaylik yaratish maqsadida dilerlik markaziga tashrif buyurish orqali shartnoma to‘lovini amalga oshirish imkoniyati saqlanib qolmoqda”, — deya izoh berdi UzAuto Motors matbuot xizmati Spot’ga.
Hozirda sayt test rejimida ishlamoqda. Avtomobil ishlab chiqaruvchisi “tez orada” platformada test-drayvga yozilish va avtomobilga texnik xizmat ko‘rsatish uchun onlayn ro‘yxatdan o‘tish funksiyalari qo‘shilishini ma’lum qildi.
2023-yilning dekabr oyi oxirida UzAuto Motors Chevrolet Cobalt, Damas va Labo modellari uchun shartnomalar qayta tiklanganini e’lon qildi. Avtomobil sotib olish uchun shartnomani faqat onlayn rasmiylashtirish mumkin edi, chunki Chevrolet dilerlik markazlari savdo tizimidan o‘chirilib, avtosalonlarning barchasi yopilgandi.
Avvalroq UzAuto Motors Malibu XL avtomobili uchun kontraktatsiyani qayta ochib, 42 daqiqada shartnoma berishni yakunlagani haqida xabar berilgandi.

UzAuto Motors выпустила обновленную версию цифровой торговой платформы UzAutoSavdo для дистанционной покупки автомобилей под брендом Chevrolet, сообщила пресс-служба автопроизводителя.
В компании отметили, что обновление онлайн-платформы направлено «на повышение удобства использования, улучшение функциональности, а также обеспечение более высокого уровня прозрачности и безопасности сайта для клиентов».
Новая версия включает в себя обновленный интерфейс, адаптацию под все типы устройств, включая смартфоны и компьютеры, усовершенствованные процессы регистрации и авторизации, расширенный каталог доступных автомобилей, улучшенную визуализацию модельного ряда, навигацию, структуру информации и другие функции.
Обновленная платформа UzAutoSavdo позволяет дистанционно пройти все этапы покупки — от выбора автомобиля до получения договора и онлайн-оплаты. Посещение дилерского центра потребуется только для получения автомобиля.
«Ранее функция онлайн-оплаты автомобилей через платформу UzAutoSavdo не была доступна. Эта опция является новой возможностью для наших клиентов. Для удобства покупателей сохраняется возможность оплаты контракта путем физического посещения дилерского центра», — прокомментировали Spot в пресс-службе UzAuto Motors.
В настоящее время сайт работает в тестовом режиме. UzAuto Motors «совсем скоро» обещает запустить новые функции на платформе, включая запись на тест-драйв и сервисное обслуживание автомобиля.
В конце декабря 2023 года UzAuto Motors объявила о возобновлении контрактации моделей Chevrolet Cobalt, Damas и Labo. Оформить договор на приобретение автомобиля можно было исключительно онлайн, так как все дилерские центры Chevrolet отключили от системы продаж и полностью закрыли.
Ранее Spot писал, что UzAuto Motors возобновил продажу автомобилей Malibu, которая продлилась 42 минуты.