26-avgust kuni UzAuto Motors yangi avlod Chevrolet Tahoe 2025 avtomobilini taqdim etdi. High Country komplektatsiyasi yuqori darajadagi 6,2 litrli V-simon shakldagi 8 silindrli dvigatel bilan jihozlangan bo‘lib, yirik SUV segmentida etalon bo‘lishi kutilmoqda. Bu Tahoe 2025 High Country amerika avtomobilsozlik an’analarini zamonaviy innovatsiyalar bilan uyg‘unlashtiradi va qulaylik hamda xavfsizlik qadrlaydiganlar uchun ajoyib tanlov hisoblanadi.
Yangi Tahoe 2025 High Country, shuningdek, hayratlanarli dinamik ko‘rsatkichlarni namoyish etadi — 0 dan 100 km/soat tezlikka atigi sakkiz soniyada chiqishi uning sinfidagi o‘ziga xosligini ta’kidlaydi.
“O‘zbekistonda biz har yili 250-300 dona Tahoe 2025 High Country sotishni rejalashtiryapmiz. Yil boshidan buyon 200 mingdan ortiq boshqa modeldagi avtomobil ishlab chiqarib, sotganmiz, shuning uchun Tahoe 2025 High Country’ga ham qiziqish yuqori bo‘lishiga ishonamiz”, — dedi UzAuto Motors bosh direktori Yanosh Kovach.
Texnik takomillik va hashamat har bir detalda
Yangi Chevrolet Tahoe 2025 High Country 6,2 litrli V8 dvigatel bilan jihozlangan bo‘lib, 420 ot kuchi va yirik 24 dyuymli g‘ildiraklar shahar yo‘llaridan tortib, notekis yo‘llargacha ishonchli boshqaruvni kafolatlaydi.
Nafis dizayn va premium darajadagi qulaylik
Tashqi ko‘rinishda Tahoe 2025 High Country xromlangan elementlar, ko‘zga tashlanuvchi radiator panjarasi, animatsion chiroqlar va panoramali tom bilan ajralib turadi. Avtomatik ravishda chiqadigan zinapoyalar va yukxona eshigini kontaktsiz ochish tizimi kabi amaliy imkoniyatlar qo‘shimcha qulaylik beradi.
Yetti o‘rinli salon yuqori sifatli materiallar va yog‘och bezak bilan ishlangan:
- isitish va ventilyatsiyaga ega charm qoplamali o‘rindiqlar;
- xavfsizlik uchun vibratsion tebranishli qayta aloqa tizimi bilan 8 yo‘nalishda elektron tarzda sozlanadigan haydovchi o‘rindig‘i.
Ilg‘or texnologiyalar:
- 11 dyuymli raqamli qurilmalar paneli;
- Head-Up proyeksion displeyi;
- smartfonlar bilan mos keladigan 17,7 dyuymli sensorli axborot-ko‘ngilochar ekrani;
- 10 tovush kuchaytirgichli premium Bose audio tizimi;
- simsiz quvvatlash qurilmasi va USB Type-C/A portlari.
Ikkinchi qatorda o‘tirgan yo‘lovchilar individual sozlash mumkin bo‘lgan iqlim nazoratidan va ikkita 12,6 dyuymli ko‘ngilochar ekranlardan foydalanishlari mumkin. Uchinchi qator esa oilaviy safarlar yoki xizmat safarlari uchun qulay kenglikni taqdim etadi.
Ilg‘or xavfsizlik texnologiyalari
Xavfsizlikni ta’minlovchi aqlli tizimlar:
- old to‘qnashuv haqida ogohlantirish va favqulodda tormozlash funksiyasi;
- harakatlanish bo‘lagini saqlash tizimi;
- moslashuvchan kruiz nazorati;
- yuqori aniqlikdagi atrofni ko‘rish kameralar;
- orqaga harakatlanish va pastga tushishda yordam beruvchi innovatsion tizimlar.
Narxi 1,464 mlrd 500 ming so‘m bo‘lgan yangi Tahoe 2025 High Country avtomobilini 11-sentabrdan boshlab Chevrolet rasmiy dilerlari va onlayn ushbu sayt orqali xarid qilish mumkin.
Yangi Tahoe 2025 High Country O‘zbekiston xaridorlari uchun premium darajadagi avtomobil bo‘lib, u oilaviy sayohatlar, ish safari yoki kundalik hayotda foydalanish uchun ham eng maqbul tanlov hisoblanadi. Elektromobillar davrida ham Tahoe 2025 High Country klassik V8 qudrati va xarakterini qadrlaydiganlar uchun ishonchli tanlov bo‘lib qolmoqda.

26 августа UzAuto Motors представила новое поколение Chevrolet Tahoe 2025. Комплектация High Country, оснащенная топовым 6,2-литровым V-образным восьмицилиндровым двигателем обещает стать эталоном в сегменте полноразмерных SUV. Этот автомобиль сочетает в себе традиции американского автопрома с современными инновациями, делая его отличным выбором для тех, кто ценит комфорт, безопасность и статус.
Новый Tahoe 2025 High Country также демонстрирует впечатляющие динамические характеристики, включая разгон до 100 км/ч за восемь секунд в тестах, что подчеркивает его уникальность в классе.
«В Узбекистане мы планируем ежегодно продавать от 250 до 300 автомобилей Tahoe 2025 High Country. С начала года у нас уже более 200 тысяч произведенных и проданных машин других моделей, так что уверены, что интерес к Tahoe 2025 High Country тоже будет высоким», — отметил генеральный директор UzAuto Motors Янош Ковач.
Техническое совершенство и роскошь в каждой детали
Новый Chevrolet Tahoe 2025 в версии High Country оснащен мощным 6,2-литровым V8 двигателем, развивающим 420 лошадиных сил, дополненные 24-дюймовыми колесами эксклюзивного дизайна, гарантируют уверенную управляемость на любых дорогах, от городских улиц до бездорожья.
Элегантный дизайн и премиальный комфорт
Внешне Tahoe 2025 High Country выделяется хромированными акцентами, выразительной радиаторной решеткой, анимационной оптикой и панорамной крышей. Практичные элементы, такие как автоматически выдвигающиеся подножки и бесконтактное открытие багажника, добавляют удобства. Интерьер семиместного салона выполнен из премиальных материалов с деревянной отделкой:
- кожаные сиденья с подогревом и вентиляцией;
- водительское кресло с регулировкой в 8 направлениях и вибрационной обратной связью для безопасности.
Технологии на высоте:
- 11-дюймовая цифровая панель приборов;
- проекционный дисплей Head-Up;
- 17,7-дюймовый сенсорный экран инфотейнмент-системы с поддержкой смартфонов;
- премиальная аудиосистема Bose с 10 динамиками;
- беспроводная зарядка и USB-порты Type-C/A.
Пассажиры второго ряда наслаждаются персонализированным климат-контролем и двумя 12,6-дюймовыми экранами для развлечений, а третий ряд предлагает полноценное пространство, которое отлично подойдет для семейных поездок или деловых трансферов.
Передовые технологии безопасности
Безопасность обеспечивают интеллектуальные ассистенты:
- предупреждение о лобовом столкновении с экстренным торможением;
- удержание в полосе;
- адаптивный круиз-контроль;
- камера кругового обзора;
- системы помощи при движении задним ходом и на спуске.
С ценой в 1,464 млрд 500 тысяч сумов и стартом продаж 11 сентября, новый Tahoe 2025 High Country доступен у официальных дилеров Chevrolet и онлайн на сайте.
С появлением Tahoe 2025 High Country у покупателей в Узбекистане появился доступ к премиальному автомобилю, который оптимально подходит для семейных путешествий, деловых поездок и ежедневных поездок. Даже в эпоху электромобилей Tahoe 2025 High Country остается верным выбором для тех, кто ценит мощь и характер классического V8.