O‘zbekistondagi pitsa tarmog‘i Bellissimo Pizza Qozog‘istonda o‘zining birinchi restoranini ochdi. Bu haqda tarmoq matbuot xizmati Spot’ga ma’lum qildi.
Ilk filial mamlakat poytaxti — Ostona shahrining Sig‘anak ko‘chasidagi “Yashil mahalla” turar-joy majmuasida joylashgan. Qozog‘iston brend uchun O‘zbekistondan tashqaridagi birinchi mamlakat bo‘ldi.
Tarmoqning ma’lum qilishicha, poytaxtdagi ikkinchi filialni sentarb oyi oxirida, uchinchisini esa oktabr oyining birinchi yarmida ochish rejalashtirilmoqda.
“Kompaniyaning maqsadi uch yil ichida Qozog‘istonda filiallar sonini qariyb 200 taga yetkazish bo‘lib, bunda asosan milliondan ortiq aholisi bo‘lgan shaharlarga e’tibor qaratiladi va franchayzing tarmog‘i faol rivojlantiriladi”, deyiladi xabarda.
Bellissimo Pizza asoschisi Farrux Abdullayev Qozog‘iston strategik muhim bozor sifatida ko‘rilganini qayd etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Ostona tarmoq uchun birinchi xalqaro manzil sifatida tanlandi.
Shuningdek, Bellissimo Pizza Qozog‘iston bosh direktori Magomed Kostoyev ushbu filial boshlanishi ekanini, yaqin kelajakda kompaniya mamlakatda faoliyatini kengaytirishni rejalashtirayotganini ma’lum qildi.
Bellissimo pitsaxonalari tarmog‘ining Qozog‘iston bozoriga chiqish rejalari joriy yilning may oyida ma’lum bo‘lgandi. O‘shanda tayyorgarlik ishlari olib borilib, jumladan restoranning interyer dizayni bo‘yicha so‘nggi ishlar yakunlanayotgan edi.
2023-yilning may oyida Bellissimo Pizza asoschisi Farruh Abdullayev Spot’ga nega biznesda joylashuv muhimligi, nima uchun bepul yetkazib berish xizmatini to‘xtatmasliklari, xatolari va ushbu biznesga qancha mablag‘ bilan kirish mumkinligi va boshqalar haqida so‘zlab bergandi.

Узбекистанская сеть пиццерий Bellissimo Pizza открыла первую локацию в казахстанской столице — Астане. Об этом Spot сообщили в пресс-службе компании.
Пиццерия располагается на территории жилого комплекса «Зеленый квартал» в центре города. Казахстан стал первым зарубежным рынком для сети и началом «нового этапа в международной экспансии», отметили в Bellissimo Pizza.
«Мы давно видели Казахстан как стратегически важный рынок. Наши народы — братья, которых объединяют культура, ценности и любовь к настоящему мясу. Поэтому именно Астана стала для нас первой точкой выхода на международный уровень», — заявил основатель Bellissimo Pizza Фаррух Абдуллаев.
В свою очередь, глава Bellissimo Pizza Kazakhstan Магомед Костоев отметил повышенный интерес к бренду со стороны как посетителей, так и партнеров. По его словам, открытие ресторана в Астане станет «только началом», и сеть в ближайшее время начнет расширять присутствие.
До конца сентября ожидается открытие второй пиццерии в Астане, а третья должна заработать в первой половине октября. К концу 2028 года Bellissimo Pizza рассчитывает открыть в Казахстане около 200 локаций, сфокусировавшись на мегаполисах и развитии франчайзинга.
Сеть Bellissimo Pizza объявила о планах запуска в Казахстане в мае этого года, назвав его «стратегическим стартом для дальнейшего развития по всей Центральной Азии». Компания решила открыть первые три ресторана под собственным управлением, объяснив это необходимостью изучить специфику локального спроса и адаптировать свои процессы.
Ранее Spot писал, что южнокорейская сеть общепита Mom’s Touch заключила соглашение о выходе на узбекистанский рынок.