O‘zbekistonda birinchi Burger King restoranlarini bir-bir yarim oydan so‘ng ochish rejalashtirilmoqda. Bu haqda International Beverages Tashkent ta’sischisi Shuhrat Ergashev O‘zbekiston 24 telekanaliga bergan intervyusida ma’lum qildi.
“Tez orada, oldin aytganimdek, Burger King kompaniyasini O‘zbekistonga olib kelamiz. Kompaniya O‘zbekistonga ishonch bildirdi. Kompaniyalar xorijiy bozorlarga chiqishdan avval, u yerlarda Burger King va McDonald’s borligini tekshiradilar. Bu biz O‘zbekistonga olib kelayotgan juda yirik global konglomeratdir. Bir oy yoki bir yarim oy ichida ular faoliyatini boshlaydilar. Yildan-yilga O‘zbekiston bo‘ylab restoranlar ochib boramiz”, — dedi tadbirkor.
Spot xabariga ko‘ra, Toshkentda uchta Burger King do‘koni ochilishi rejalashtirilgan: Tashkent City Mall, Seoul Mun va Beruniy (Alpomish muz saroyi yonida) metro bekati yaqinida.

Первые рестораны Burger King планируют открыть в Узбекистане через месяц-полтора. Об этом сообщил учредитель International Beverages Tashkent Шухрат Эргашев в интервью телеканалу Oʻzbekiston 24.
«В скором времени, как я уже говорил, мы приведем компанию Burger King в Узбекистан. Компания Burger King проявила доверие к Узбекистану. Перед выходом на зарубежные рынки компании смотрят, есть ли там Burger King и McDonald’s. Это очень большой глобальный конгломерат, который мы привели в Узбекистан. В ближайший месяц-полтора они уже запустятся. Из года в год мы будем открывать рестораны по всему Узбекистану», — рассказал предприниматель.
По информации Spot, в Ташкенте запланировано открытие трех заведений Burger King: в ТРЦ Tashkent City Mall, Seoul Mun и рядом со станцией метро «Беруний» (Alpomish).
18 апреля учредитель International Beverages Tashkent Шухрат Эргашев на совещании у президента сообщил о скором открытии первых ресторанов Burger King в Узбекистане. Центральный офис может расположиться в Ташкенте. Кроме того, компании предложили передать лицензию на всю Центральную Азию.