UzAuto Motors O‘zbekistondagi boshqa avtomobil brendlari bilan raqobatni ijobiy baholadi. Bu haqda kompaniya ijrochi direktori Odiljon Bastamqulov intervyuda aytib o‘tdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, O‘zbekiston avtomobil bozoriga BYD, Kia va Hyudai kabi brendlarning kirib kelishi UzAuto Motors uchun raqobat yaratdi. Bu avtomobil ishlab chiqaruvchini haydovchilarning ehtiyojlariga quloq solishga majbur qiladi.
Raqobat kuchayganiga qaramay, UzAuto Motors sotuvlar bo‘yicha “yaxshi ko‘rsatkichlarni” ko‘rsatmoqda. Ikkinchi chorakda kompaniya 79 mingdan ortiq mashina sotdi — bu birinchi chorakdan 17 mingtaga ko‘p.
“Men raqobatga ijobiy qarashim bor. U bir joyda turib qolishga imkon bermaydi va oldinga intilishga undaydi”, — dedi Bastamqulov.
UzAuto Motors avtomobil bozoridagi raqobatdan xavotirga tushmayaptimi, degan savolga javoban u qo‘shimcha qildi: “Biz raqobatdan cho‘chimaymiz, chunki mijozlarga yo‘naltirilgan faoliyatni yo‘lga qo‘yishga erishdik.”
Kompaniya ijrochi direktorining aytishicha, avtomobil ishlab chiqaruvchi o‘z takliflarini, jumladan, raqobatchilarining mashinalarini o‘rganish orqali tayyorlamoqda.
Avvalroq Spot UzAuto Motors 8 ta yangi avtomobil modelini taqdim etishga tayyorlanayotgani haqida yozgandi.
Kompaniya bosh direktori Yanosh Kovach hozirda ushbu modellar ishlab chiqilayotganini hamda yaqin orada taqdim etilishini ma’lum qildi.

В UzAuto Motors положительно оценили конкуренцию с другими автомобильными брендами в Узбекистане. Об этом в интервью рассказал исполнительный директор компании Одилжон Бастамкулов.
По его словам, приход на автомобильный рынок Узбекистана таких брендов, как BYD, Kia и Hyundai, создал конкуренцию для UzAuto Motors. Это заставляет автопроизводителя прислушиваться к потребностям водителей.
Несмотря на усилившуюся конкуренцию, UzAuto Motors показывает «хорошие показатели» по продажам. Во втором квартале компания реализовала более 79 тыс. машин — это на 17 тыс. больше, чем в первом квартале.
«Я положительно оцениваю конкуренцию. Она не дает стоять на месте и заставляет двигаться вперед, — заявил Бастамкулов. Отвечая на вопрос о том, не опасается ли UzAuto Motors конкуренции на авторынке, он добавил: — Мы не боимся конкуренции, поскольку нам удалось выстроить работу с ориентацией на клиента».
Исполнительный директор UzAuto Motors заявил, что автопроизводитель готовит свои предложения, в том числе изучая машины своих конкурентов.