Narxni pasaytirish boʻyicha auksion 11-mart kuni boʻlib oʻtgan va 1 soat 35 daqiqa davom etgan. Yagona taklif Oʻzmilliybankning qoshidagi “NBU Invest Group” AJ tomonidan taqdim etilgan boʻlib, u 33,64 mlrd soʻmlik narx taklif qilgan.
Bobur va Nukus koʻchalari chorrahasida joylashgan 4 qavatli binoning maydoni 2884 kv.m.ni tashkil etadi, shundan 2590 kv.m foydali maydonga toʻgʻri keladi. Kadastr maʼlumotlariga koʻra, binoda 5 ta xona mavjud. Kommunikatsiyadan — elektr, suv taʼminoti va kanalizatsiya mavjud, lekin gaz tizimiga ulanmagan.
Bungacha aeroport hududidagi bino kamida 5 marta fuqarolik ishlari boʻyicha sudning hal qiluv qaroriga binoan auksion savdosiga qoʻyilgan. Birinchi savdo 2021-yilning avgustida boʻlib oʻtgan, oxirgisi esa (hozirgidan oldin) 28-fevralga belgilangan edi.
Avvalroq Spot Davaktiv Oʻzbekiston-Koreya qoʻshma korxonasi Uz-Shindong Siliconʼning 50% davlat ulushini auksionga qoʻygani haqida xabar bergan edi.

На E-auksion завершились торги с офисным зданием в Яккасарайском районе Ташкента.
Аукцион на понижение цены состоялся 11 марта и длился 1 час 35 минут. Единственную ставку сделало АО NBU Invest Group — дочерняя компания НБУ, предложившая цену 33,64 млрд сумов.
Площадь 4-этажного здания на углу улиц Бабура и Нукус составляет 2884 кв.м., из которых на полезную площадь приходится 2590 кв.м. По кадастру в здании 5 помещений. Из коммуникаций — электричество, водопровод и канализация, но нет газа.
До этого здание в районе аэропорта выставляли на торги в соответствии с решением суда по гражданским делам минимум 5 раз. Первый аукцион проводили ещё в августе 2021 года, а последний (перед нынешним) назначали на 28 февраля. Стартовая цена составляла 37,3 млрд сумов.
Ранее Spot сообщал, что АУГА выставило на аукцион государственную долю в 50% узбекско-корейского СП Uz-Shindong Silicon.