27 avgust kuni Toshkentda mehmonxona menejerlari va savdo bo‘limi rahbarlari uchun “Trendlardan daromad o‘sishiga” mavzusidagi uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Tadbir panel muhokamasi shaklida o‘tkaziladi.
O‘zgaruvchan bozor sharoitida mehmonxona biznesini rivojlantirish markaziy mavzu bo‘ladi. Ekspertlar mehmonlarni jalb qilish va saqlab qolish usullari, savdo samaradorligini oshirish, yangi texnologiyalar va soha ishtirokchilari o‘rtasidagi hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qiladilar.
Muhokamada Smartbooking operatsion direktori Anna Urunova; Kristina Smorodina, Art Eco bosh menejeri; Dmitriy Karpov, Swissotel bosh menejeri; Farangiz Abdullayeva, O‘zbekiston Mehmonxonalar uyushmasi raisi; Asel Adilgazi, MDH mamlakatlarida biznesni rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i. Shuningdek, spikerlar orasida Artyom Shepeleva, Mixail Taratinov va Farrux Zohirov ham bor.
Dasturda panel muhokamasi, savol-javob sessiyasi, shuningdek, 2025-yil yakunlari bo‘yicha eng yaxshi mehmonxonalarni taqdirlash ko‘zda tutilgan. Uchrashuvni hamkorlardan sovg‘alar o‘yini va tushlik yakunlaydi.

27 августа в Ташкенте пройдет встреча «От трендов — к росту дохода» для управляющих отелями и руководителей отделов продаж. Мероприятие пройдет в формате панельной дискуссии.
Центральной темой станет развитие отельного бизнеса в условиях меняющегося рынка. Эксперты обсудят способы привлечения и удержания гостей, повышение эффективности продаж, новые технологии и возможности партнерства между участниками отрасли.
В дискуссии примут участие Анна Урунова, операционный директор Smartbooking; Кристина Смородина, генеральный менеджер Art Eco; Дмитрий Карпов, генеральный менеджер Swissotel Tashkent; Фарангиз Абдуллаева, председатель Ассоциации отельеров Узбекистана; Асель Адылгазы, руководитель отдела по развитию бизнеса в странах СНГ. Также среди спикеров заявлены Артем Шепелева, Михаил Таратынов и Фаррух Зохиров.
В программе предусмотрены панельная дискуссия, сессия вопросов и ответов, а также награждение лучших отелей по итогам 2025 года. Завершат встречу розыгрыш призов от партнеров и обед.