Ozarbayjon poytaxti Boku shahrida bo‘lib o‘tayotgan The 2026 IsDB Annual Meetings forumi doirasida InfinBANK Xalqaro islom savdo-moliya korporatsiyasi (ITFC) bilan umumiy qiymati $60 mln ortiq strategik bitim imzoladi. Ushbu kelishuv islomiy moliyalashtirish tamoyillariga muvofiq tuzilgan bo‘lib, bank mijozlarining tashqi savdo, eksport va import operatsiyalarini moliyalashtirish imkoniyatlarini yanada kengaytirishga qaratilgan.
Forum doirasida InfinBANK rahbariyati xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha Islomiy korporatsiya (ICD) bilan islomiy biznesni qo‘llab-quvvatlash va yangi islomiy moliya mahsulotlarini joriy etish, shuningdek, Islomiy investitsiyalar va eksport kreditlarini sug‘urtalash korporatsiyasi (ICIEC) bilan investitsiya va eksport kreditlarini sug‘urtalash bo‘yicha ham muzokaralar olib bordi.
“InfinBANK uchun bu kelishuv islomiy moliyalashtirish yo‘nalishida olib borilayotgan izchil hamkorlikning mantiqiy davomi va yangi amaliy bosqichidir. Biz O‘zbekistonda ushbu moliyaviy yechimlarni tadbirkorlar uchun yanada tushunarli, qulay va ommabop qilish ustida ishlamoqdamiz”, — dedi InfinBANK boshqaruv raisi Baxtiyorjon Djurayev.

В рамках форума The 2026 IsDB Annual Meetings, проходящего в Баку, InfinBANK подписал стратегическое соглашение с Международной исламской торгово-финансовой корпорацией (ITFC) на общую сумму свыше $60 млн. Данное соглашение, заключенное в соответствии с принципами исламского финансирования, нацелено на дальнейшее расширение возможностей клиентов банка в финансировании внешнеторговых, экспортных и импортных операций.
В рамках форума руководство InfinBANK также провело переговоры с Исламской корпорацией по развитию частного сектора (ICD) о поддержке исламского бизнеса и внедрении новых исламских финансовых продуктов, а также с Исламской корпорацией по страхованию инвестиций и экспортных кредитов (ICIEC) — по вопросам страхования инвестиционных и экспортных кредитов.
«Для InfinBANK это соглашение является логическим продолжением последовательного сотрудничества и новым практическим этапом в сфере исламского финансирования. Мы работаем над тем, чтобы эти финансовые решения в Узбекистане стали более понятными, удобными и доступными для предпринимателей», — отметил председатель правления InfinBANK Бахтиёржон Джураев.