O‘z uy-joyiga ega bo‘lish har qanday oila barqaror kelajagining mustahkam poydevoridir. Biroq yangi qurilgan uydan xonadon xarid qilish ko‘pincha turli tashvishlar bilan bog‘lanadi: katta mablag‘ni yillar davomida jamg‘arish yoki qurilish jarayonidagi obyektga sarmoya kiritib, mablag‘ni xavf ostiga qo‘yish, so‘ngra uy foydalanishga topshirilishi va hujjatlar rasmiylashtirilishini oylar davomida kutish bilan birga ijara to‘lovlarini ham davom ettirishga to‘g‘ri keladi.
Uy-joy xarid qilish jarayonini yanada shaffof va xavfsiz qilish maqsadida InfinBank davlat ipoteka kreditlash dasturiga (O‘zbekiston prezidentining PF-29-son farmoni doirasida) qo‘shilganini ma’lum qildi. Bank yangi mahsulot — “Yangi xonadon” ipoteka kreditini ishga tushirdi. Ushbu kredit hoziroq yangi xonadon xarid qilish imkonini beradi. “Yangi xonadon” dasturining asosiy afzalligi shundaki, kredit birlamchi bozordagi xonadonlar uchun ajratiladi. Hujjatlarni rasmiylashtirishga sanoqli kunlar ketadi — barcha ishlar bankning o‘zida amalga oshiriladi.
Moliyaviy qulaylik: moslashadigan shartlar
InfinBank uzoq kutilgan yangi uyga ko‘chib o‘tish oilaviy budjet uchun ortiqcha yuk bo‘lib qolmasligi uchun moslashuvchan shartlarni ishlab chiqdi:
1. Uzoq yillik muddat — 20 yilgacha (240 oy): moliyalashtirishning uzoq muddati oylik to‘lovlarni imkon qadar qulay darajagacha kamaytirish imkonini beradi;
2. Boshlang‘ich badal — atigi 15% dan: bundan tashqari, davlat qo‘llab-quvvatlashi doirasida ayrim toifadagi fuqarolar boshlang‘ich badalning bir qismini qoplash uchun budjet subsidiyalarini olishlari mumkin;
3. Moliyalashtirish summasi: Toshkent shahrida — 480 mln so‘mgacha, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlarda — 380 mln so‘mgacha bo‘lgan miqdorda uy-joy xaridini moliyalashtirishga tayyor;
4. Qulay foiz stavkasi: 16,99% yillik ustama qo‘shiladi.
To‘lovlarni qanday amalga oshirishni mijoz tanlaydi
InfinBank qarz oluvchilarga to‘lov jadvalini mustaqil tanlash imkoniyatini taqdim etadi:
• annuitet to‘lovlar — har oy bir xil va qat’iy belgilangan summa: oilaviy budjetni rejalashtirish uchun juda qulay;
• differensial to‘lovlar — to‘lovlar har oy kamayib boradi: dastlab ko‘proq to‘laysiz, ammo yakunda ortiqcha to‘lov sezilarli darajada kam bo‘ladi.
O‘z xonadon sari qanday qadam tashlash mumkin?
“Yangi xonadon” kreditini rasmiylashtirish uchun O‘zbekiston fuqaroligi va barqaror rasmiy daromad manbaiga ega bo‘lish kifoya (zarurat bo‘lsa, yaqin qarindoshlarni birgalikdagi qarz oluvchi sifatida jalb qilish mumkin).
Mijoz uy haqidagi orzularni ertaga qoldirish va ijara uchun mablag‘ sarflashni emas, balki bugunoq yanada qulay va farovon hayot sari qadamni tanlashi mumkin.

Собственное жилье — это фундамент, на котором строится стабильное будущее любой семьи. Однако покупка квартиры в новостройке часто ассоциируется со стрессом — нужно либо годами копить огромную сумму, либо рисковать деньгами, вкладываясь в строящийся объект, а затем месяцами ждать сдачи дома и оформления документов, продолжая платить за аренду.
Чтобы сделать процесс покупки максимально прозрачным и безопасным, InfinBANK объявил о присоединении к масштабной государственной программе ипотечного кредитования (в рамках указа президента Республики Узбекистан № УП-29). Банк запустил ипотечный кредит Yangi xonadon, который даёт возможность приобрести новую квартиру уже сегодня. Ключевое отличие программы Yangi xonadon заключается в том, что кредит выдаётся на жилье на первичном рынке. Оформление документов занимает считанные дни, все оформляется в офисе банка.
InfinBANK разработал гибкие условия, чтобы долгожданное новоселье не превратилось в неподъёмное бремя для семейного бюджета:
1. Срок ипотеки — до 20 лет (240 месяцев): длительный период финансирования даёт возможность снизить ежемесячный платёж до комфортного минимума.
2. Первоначальный взнос составляет всего от 15% от стоимости квартиры. Более того, в рамках государственной поддержки отдельные категории граждан могут рассчитывать на субсидии из бюджета для покрытия части первого взноса.
3. Банк готов профинансировать покупку на сумму до 480 млн сумов в Ташкенте и до 380 млн сумов в Каракалпакстане и областях.
4. Процентная ставка — 16,99% годовых.
Как платить:
• аннуитетный: фиксированные, абсолютно одинаковые платежи каждый месяц. Оптимально для планирования семейного бюджета;
• дифференцированный: платежи уменьшаются с каждым месяцем. При большем платеже вначале, можно существенно сэкономить на итоговой переплате.
Как сделать шаг к своей квартире
Для оформления кредита Yangi xonadon достаточно иметь гражданство Республики Узбекистан и стабильный официальный доход, а при необходимости можно привлечь близких родственников в качестве созаемщиков.
Хватит откладывать мечты о собственном доме на завтра и тратить деньги на аренду. Стоит перейти на новый уровень комфорта уже сегодня.
Узнать подробности и оставить заявку можно на сайте, или по телефону круглосуточной службы поддержки: (+998) 71−202−50−60, 1214.