Xorijdan muntazam ravishda tovar xarid qiladigan kompaniyalar uchun bank o‘tkazmasi qiymati doimiy xarajatlar qatoriga kiradi. Agar komissiya to‘lov summasidan foiz hisobida olinsa, shartnoma qiymati oshgani sari xarajatlar ham ko‘payib boradi. Aynan shuning uchun ham tobora ko‘proq tadbirkorlar qat’iy belgilangan komissiyali tariflarni tanlamoqda.
Infinbank’da biznes uchun “Xalqaro” tarifi amal qiladi, unga ko‘ra xalqaro pul o‘tkazmalari qiymati oldindan ma’lum bo‘ladi:
- 600 ming so‘m — AQSh dollarida;
- 600 ming so‘m — yevroda;
- 100 ming so‘m — Rossiya rublida.
Bu tadbirkorlarga xarajatlarni oldindan rejalashtirish va har bir yangi shartnoma uchun komissiyani qayta hisoblamaslik imkonini beradi.
Bunday format, ayniqsa, keyinchalik sotish uchun uskunalar, xomashyo, materiallar yoki tovarlarni muntazam ravishda import qiladigan kompaniyalar uchun juda qulay. O‘tkazma summasidan qat’i nazar, komissiya o‘zgarmas bo‘lib qoladi, bu esa xarajatlarni yanada aniqroq bo‘lishini ta’minlaydi.
“Xalqaro” tarifi haqida batafsil ma’lumotni (+998) 71−202−50−80 telefon raqami orqali olishingiz mumkin.

Для компаний, которые регулярно закупают товары за рубежом, стоимость банковского перевода одна из постоянных статей расходов. И если комиссия рассчитывается в процентах от суммы платежа, то с ростом стоимости контракта увеличиваются и затраты. Именно поэтому все больше предпринимателей выбирают тарифы с фиксированной комиссией.
В InfinBANK для бизнеса действует тариф Xalqaro, по которому стоимость международных переводов известна заранее:
• 600 тыс. сумов — в долларах США;
• 600 тыс. сумов — в евро;
• 100 тыс. сумов — в российских рублях.
Это дает возможность предпринимателям заранее планировать расходы и не пересчитывать комиссию при каждом новом контракте.
Такой формат особенно удобен для компаний, которые регулярно импортируют оборудование, сырье, материалы или товары для дальнейшей продажи. Независимо от суммы перевода комиссия остается фиксированной, что делает расходы более прогнозируемыми.