Kartalarni Barclays banki chiqaradi, to‘lovlar esa Visa to‘lov tizimi orqali amalga oshiriladi. Foydalanuvchilar kartani qayta ishlangan po‘latdan tayyorlangan jismoniy yoki Samsung Wallet ilovasiga avtomatik ulanadigan virtual ko‘rinishda rasmiylashtirishi mumkin.
Jismoniy kartani rasmiylashtirgan foydalanuvchilar Samsung do‘konlarida onlayn va oflayn xaridlar uchun 5%, Samsung Wallet orqali to‘lov qilganda 3% keshbek oladi. Striming xizmatlariga obunalar uchun 2%, boshqa barcha xaridlar uchun esa 1% keshbek taqdim etiladi.
Bundan tashqari, karta ochilganidan keyingi uch oy ichida $2000 sarflagan mijozlarga $200 miqdorida bonus beriladi. Shuningdek, karta egalari kengaytirilgan texnik yordam va qurilmalarni himoya qilishni o‘z ichiga olgan Samsung VIP Advantage sodiqlik dasturiga a’zolik uchun 20% chegirma oladi.
Galaxy Card olish uchun Samsung qurilmasiga ega bo‘lish shart emas. Biroq Samsung Wallet orqali to‘lovlarda yuqori keshbekdan faqat Samsung qurilmalari foydalanuvchilari foydalana oladi. Kredit karta bo‘yicha foiz stavkasi har bir mijoz uchun alohida belgilanadi.
AQSHda Galaxy Card uchun arizalar 22-iyuldan qabul qilina boshlandi. Kompaniya hozircha dasturni boshqa mamlakatlarda ishga tushirish rejalari haqida ma’lumot bermagan.
Wired suhbatlashgan ekspertlar Samsung kartasini 2019-yilda taqdim etilgan Apple Card bilan taqqosladi. Ularning fikricha, bunday mahsulotlar uchun asosiy muammo kredit kartalari bozori allaqachon to‘yinganidir — AQSHdagi o‘rtacha bir xonadonda 3−4 ta kredit karta mavjud.
Javelin Strategy & Research kompaniyasining kredit masalalari bo‘yicha direktori Brayan Rayli Samsung’ning kredit kartalari bozoriga kirishini brend tanilishini oshirish va mijozlar sodiqligini kuchaytirish yo‘lidagi muhim qadam deb atadi.
Shu bilan birga, u kredit karta bo‘yicha to‘lanmagan qarzlar ko‘pincha bonus dasturlarining foydasini yo‘qqa chiqarishini ta’kidladi.
NerdWallet eksperti Sara Retner esa Galaxy Card, avvalo, Samsung Wallet’dan tez-tez foydalanadigan mijozlar uchun jozibador ekanini aytdi.
Uning fikricha, ilova orqali amalga oshirilgan har bir to‘lov uchun 3% keshbek taklifi kartaning eng kuchli afzalliklaridan biridir.
Avvalroq Spot Apple 28-iyuldan qurilmalarni ijaraga berish dasturini ishga tushirishi haqida yozgandi.
Dasturga iPhone, Mac, iPad va Apple Watch’ning so‘nggi modellari kiradi hamda muddat yakunida esa qurilmani sotib olish yoki yangi modelga o‘tish mumkin.

Компания Samsung анонсировала запуск собственных кредитных карт — Galaxy Card. Об этом сообщает Wired.
Выпуском карт займется банк Barclays, а расчеты по ним будут проводиться через платежную систему Visa. Пользователи смогут получить карту как в физическом виде из переработанной стали, так и в виртуальном — с автоматической привязкой к приложению Samsung Wallet.
При оформлении физической карты пользователи получат кэшбек в 5% на все покупки онлайн или офлайн в Samsung и 3% — за оплату через Samsung Wallet. За подписки на стриминги возврат составит 2%, а за другие покупки — 1%.
Отдельный бонус в $200 предусмотрен для клиентов, потративших $2000 в течение трех месяцев после открытия карты. Также владельцы карт получат скидку в 20% на участие в программе лояльности Samsung VIP Advantage с расширенной поддержкой и защитой устройств.
Для получения Galaxy Card необязательно пользоваться устройством от Samsung, однако только оно даст доступ к повышенному кэшбеку при оплате через Samsung Wallet, отмечает Wired. Процентная ставка по карте определяется индивидуально.
Заявки на оформление Galaxy Card в США принимаются с 22 июля. Компания пока не сообщала о планах запустить программу в других странах.
Эксперты, опрошенные изданием, сравнили карту от Samsung с Apple Card, запущенной в 2019 году. По их словам, основным вызовом для подобных предложений является насыщенность рынка — среднее американское домохозяйство располагает 3−4 кредитными картами.
Директор отдела кредитных консультаций в Javelin Strategy & Research Брайан Райли назвал выход Samsung на рынок кредитных карт важным шагом для расширения узнаваемости бренда и повышения лояльности. При этом он отметил, что непогашенные долги по карте часто нивелируют предлагаемые по программам бонусы.
Сара Рэтнер из NerdWallet отметила, что в первую очередь мотивация для оформления Galaxy Card имеется у частых пользователей Samsung Wallet. Также она назвала кэшбек в 3% за каждый платеж через приложение «убедительным» доводом.
Ранее Spot писал, что на Едином портале интерактивных госуслуг можно будет открыть виртуальную карту для оплаты услуг без комиссии.