Qatorga uchta qurilma kiritilgan — gorizontal buklanadigan Galaxy Z Fold 8, shuningdek, vertikal buklanadigan Z Fold 8 Ultra va Z Flip 8. Uchala qurilma ham One UI 9 qobig‘i bilan Android 17 da ishlaydi. Oldindan buyurtmalar hozirda ochiq.
Galaxy Z Flip 8
Galaxy Z Flip 8 buklanuvchi smartfoni ikkita AMOLED displey bilan jihozlangan: 6,9 dyuymli (1080×2520, FHD+) asosiy ekran va 4,1 dyuymli tashqi ekran. Qurilma Samsung Exynos 2600 protsessori hamda 12 GB tezkor xotira bilan ishlaydi.
Smartfonga 50 MP asosiy, 12 MP ultra keng burchakli va 10 MP old kamera o‘rnatilgan. Unda Super Steady videotasvirga olish hamda Flex Mode rejimi mavjud.
FlexWindow funksiyasi esa tashqi ekranda mos ilovalardan foydalanish va telefon yopiq holatda asosiy kamera orqali selfi olish imkonini beradi.
Qurilma 5G, Bluetooth 5.4 va Wi-Fi 7 texnologiyalarini qo‘llab-quvvatlaydi. 4300 mA·soat sig‘imli batareya tezkor quvvatlash yordamida 30 daqiqada 55 foizgacha quvvatlanadi. Smartfonning vazni 180 gramm, yopiq holatdagi qalinligi esa 13,1 mmni tashkil etadi.
Galaxy Z Flip 8 256 GB va 512 GB xotira variantlarida, grafit kulrang, oq, pushti va yalpiz-yashil ranglarda taqdim etiladi. Uning boshlang‘ich narxi $1200 dan boshlanadi.
Galaxy Z Fold 8
Galaxy Z Fold 8 7,6 dyuymli (1848×2448, QXGA+) asosiy va 5,5 dyuymli tashqi displey bilan jihozlangan. Har ikki ekran Dynamic AMOLED texnologiyasiga ega bo‘lib, 120 Gts gacha yangilanish chastotasini qo‘llab-quvvatlaydi.
Qurilma Snapdragon 8 Elite Gen 5 protsessori va 4800 mA·soat sig‘imli ikki qismli batareya bilan jihozlangan. Unda 50 MP asosiy, 50 MP ultra keng burchakli, 10 MP tashqi selfi va 10 MP ichki kamera mavjud.
Smartfon 5G, LTE, Wi-Fi 7 va Bluetooth 6 texnologiyalarini qo‘llab-quvvatlaydi. U 12 GB + 256/512 GB hamda 16 GB + 1 TB xotira variantlarida taqdim etiladi. Qurilmaning vazni 201 gramm, yopiq holatdagi qalinligi esa 9,7 mmni tashkil etadi.
Galaxy Z Fold 8 grafit kulrang, oq, lavanda va pista-yashil ranglarda sotuvga chiqariladi. Uning boshlang‘ich narxi $1900 ni tashkil etadi.
Galaxy Z Fold 8 Ultra
Flagman model 8 dyuymli (2504×2256) asosiy va 6,5 dyuymli tashqi displey bilan jihozlangan. U ham Snapdragon 8 Elite Gen 5 protsessorida ishlaydi.
Qurilmaning asosiy kamerasi 200 MP keng burchakli, 50 MP ultra keng burchakli va 3 karra optik zumga ega 10 MP teleobyektivdan iborat. Shuningdek, asosiy va tashqi ekranlarda 10 MPdan ikkita selfi kamerasi o‘rnatilgan.
Galaxy Z Fold 8 Ultra 5000 mA·soat sig‘imli batareyaga ega bo‘lib, tezkor quvvatlash orqali 30 daqiqada 67 foizgacha quvvatlanadi. Qurilma 5G, LTE, Wi-Fi 7 va Bluetooth 6 texnologiyalarini qo‘llab-quvvatlaydi. Uning vazni 215 gramm, yopiq holatdagi qalinligi esa 8,9 mmni tashkil etadi.
Smartfon grafit kulrang, oq, to‘q binafsha va to‘q yashil ranglarda taqdim etiladi. Uning boshlang‘ich narxi $2100 ni tashkil qiladi.
Barcha yangi Galaxy smartfonlari Gemini Intelligence asosidagi sun’iy intellekt funksiyalarini qo‘llab-quvvatlaydi. Jumladan, Gemini Notebook foydalanuvchilarga qaydlar, rasmlar, hujjatlar va boshqa fayllarni bitta ish maydonida jamlash, shuningdek diagrammalar, hisobotlar va qisqacha xulosalar yaratish imkonini beradi.
Now Brief funksiyasi foydalanuvchining qiziqishlari va kundalik ehtiyojlariga qarab vazifalar hamda bildirishnomalarni bir joyga jamlaydi. Now Nudge esa yozishmalarni tahlil qilib, uchrashuvni taqvimga qo‘shish yoki kerakli manzilni qidirish kabi amallarni tavsiya qiladi.
Avvalroq Spot Samsung kamera va Gemini yordamchisiga ega aqlli ko‘zoynakni taqdim etgani haqida yozgandi.
Kompaniya hozircha aqlli ko‘zoynakning aniq narxi, displey xususiyatlari va sotuv boshlanish sanasini oshkor qilmadi.

Компания Samsung представила на презентации Galaxy Unpacked новую линейку раскладных смартфонов. Об этом сообщается на ее сайте.
В линейку вошли три устройства — складывающийся по горизонтали Galaxy Z Fold 8, а также вертикально сгибающиеся Z Fold 8 Ultra и Z Flip 8. Все три аппарата работают на Android 17 с оболочкой One UI 9. Предзаказы открыты уже сейчас.
Z Flip 8
Смартфон в формате «раскладушки» оснащается двумя AMOLED-экранами — основным диагональю 6,9″ (17,5 см) с разрешением FHD+ (1080×2520) и дополнительным на 4,1″ (10,4 см). Гаджет работает на процессоре Samsung Exynos 2600 с 12 ГБ оперативной памяти.
Фото: Samsung
В гаджете установлены три камеры — ультраширокоугольная на 12 МП (f/2,2), широкоугольный телеобъектив с двукратным зумом «оптического качества» на 50 МП (f/1,8) и фронтальная на 10 МП (f/2,2). Есть функция «суперустойчивой» съемки и гибкий режим (Flex Mode).
Режим FlexWindow позволяет пользоваться приложениями с его поддержкой на малом экране, а также делать селфи с основной камеры в сложенном виде.
Аппарат поддерживает беспроводную связь 5G, Bluetooth 5.4 и Wi-Fi 7. Двойной аккумулятор имеет емкость 4300 мА⋅ч и может заряжаться до 55% за полчаса при помощи технологии быстрой зарядки. Масса устройства — 180 грамм, толщина в сложенном виде — 13,1 мм.
Доступны варианты с хранилищем на 256 или 512 ГБ в одном из четырех цветов — графитово-сером, молочно-белом, розовом и мятно-зеленом. Цена устройства начинается от $1200.
Z Fold 8
Диагональ основного экрана составляет 7,6″ (19,3 см) при разрешении QXGA+ (1848×2448), внешнего — 5,5″ (13,97 см). Оба дисплея используют технологию динамического AMOLED и поддерживают частоту обновления до 120 Гц.
Фото: Adriano Contreras / Gizmodo
В модели установлен процессор Snapdragon 8 Elite Gen 5, а также двойной аккумулятор на 4800 мА⋅ч. Имеются четыре камеры — основная на 10 МП (f/2,2), селфи-камера на внешней стороне на 10 МП (f/2,2), широкоугольная на 50 МП (f/1,8) и ультраширокоугольная на 50 МП (f/1,9).
Есть поддержка 5G и LTE, Wi-Fi 7 и Bluetooth 6. Для покупки доступны варианты с 12 ГБ оперативной памяти и хранилищем на 256 или 512 ГБ, а также с 16 ГБ ОЗУ и хранилищем на 1 ТБ. Устройство весит 201 грамм и имеет 9,7 мм толщины в сложенном виде.
Покупатели могут выбрать один из четырех цветов — графитовый серый, молочно-белый, лавандовый и фисташковый. Стартовая цена — $1900.
Z Fold 8 Ultra
Старшая модель линейки оснащена основным экраном на 8″ (20,3 см) разрешением 2504×2256 и дополнительным экраном на 6,5″ (16,5 см). Как и Z Fold 8, аппарат работает на процессоре Snapdragon 8 Elite Gen 5.
Основной модуль камеры включает три компонента — телеобъектив на 10 МП с трехкратным оптическим зумом (f/2,4), широкоугольный на 200 МП (f/1,7) и ультраширокоугольный на 50 МП (f/1,9). Также есть две фронтальные камеры на 10 МП (f/2,2) — на основном и внешнем экранах.
Аккумулятор емкостью до 5000 мА⋅ч может заряжаться до 67% за 30 минут при использовании быстрой зарядки. Смартфон поддерживает 5G и LTE, Wi-Fi 7 и Bluetooth 6, весит 215 грамм и имеет толщину в сложенном виде 8,9 мм.
Для заказа доступны четыре цвета — графитово-серый, молочно-белый, темно-фиолетовый и темно-зеленый. Цена начинается от $2100.
Все аппараты поддерживают новые функции искусственного интеллекта на основе модели Gemini Intelligence. В частности, режим Gemini Notebook позволяет собирать заметки, картинки, документы и другие файлы в одном пространстве для работы над проектами, а также генерировать диаграммы, отчеты и краткие содержания.
Функция Now Brief объединяет задачи и уведомления в пользовательские сценарии на основе их интересов и каждодневных потребностей. Now Nudge анализирует переписки и предлагает действия на их основе — например, добавление встречи в календарь или поиск локации.