To‘rt kunlik amaliy mashg‘ulot davomida jamoalar himoyalangan IT tizimlariga kiberhujumlarni modellashtirish orqali zaif nuqtalarni aniqlash va infratuzilmaning kiberhujumlarga bardoshliligini sinash ustida ish olib bordi.
ChiLL Chain jamoasi umumiy hisobda 8-o‘rinni egallab, ayrim tarmoqlarda — xususan, aviatsiya va bank sohalarida — yetakchi jamoalar qatoriga kirdi.
Jamoa yuqori darajadagi kasbiy tayyorgarligini namoyish etdi va murakkab vazifalarning bir nechtasini muvaffaqiyatli bajardi. Ushbu musobaqada ishtirok etish — mamlakatning axborot xavfsizligi sohasidagi salohiyatini xalqaro miqyosda namoyon etish va mutaxassislar bilan tajriba almashish imkoniyatini yaratdi.
Asosiy natijalar:
- 58 540 ball;
- 61 ta aniqlangan noyob zaiflik;
- aviatsiya segmentida 2-o‘rin;
- bank segmentida 6-o‘rin.
Aniqlangan zaifliklar soni bo‘yicha ChiLL Chain jamoasi musobaqada 1-o‘rinni olgan jamoa bilan bir xil natija qayd etdi, ular uchun olingan ballar summasi bo‘yicha esa ularni ortda qoldirdi.
Standoff 15 — sohadagi eng muhim voqealardan biri, unda ishtirok etish O‘zbekiston mutaxassislarining yuqori texnik tayyorgarligini namoyon etish va xalqaro kasbiy muhitda qo‘shimcha amaliy tajriba to‘plash imkonini berdi.
“Bu biz uchun shunchaki musobaqa emas. Bu — O‘zbekiston dunyodagi eng kuchli jamoalar orasida teng raqobatchi bo‘la olishini ko‘rsatish imkoniyati. Biz mamlakatimizni bunday nufuzli darajada namoyon etganimizdan faxrlanamiz”, — deya ta’kidladi ONESEC kompaniyasi vakillari.
ONESEC kompaniyasi axborot tizimlari, serverlar, veb-saytlar, lokal va korporativ tarmoqlarni kiberxavfsizlik bilan ta’minlash bo‘yicha barcha xizmatlarni taqdim etadi.

Узбекистан представляла команда ChiLL Chain, сформированная из специалистов компании ONESEC.
В ходе четырехдневной практической сессии команды проводили моделирование кибератак на защищенные IT-системы, чтобы выявить слабые места и протестировать устойчивость инфраструктуры к кибератакам.
Команда ChiLL Chain заняла восьмое место в общем зачете и вошла в число топов в отдельных отраслях, включая авиационный и банковский сегменты.
Команда показала высокий уровень профессиональной подготовки и успешно справилась с рядом комплексных задач.
Участие в соревновании стало возможностью представить национальную ИБ-экспертизу на международной арене и обменяться опытом с топовыми специалистами отрасли.
Основные результаты:
- 58 540 баллов;
- 61 обнаруженных уникальных уязвимостей;
- второе место в авиационном сегменте;
- шестое место в банковском сегменте.
По количеству обнаруженных уязвимостей команда ChiLL Chain показала результат, равный команде, занявшей первое место, а по сумме баллов за уязвимости — превзошла ее.
Standoff 15 — одно из ключевых событий в отрасли, участие в котором дало возможность продемонстрировать высокий уровень технической подготовки специалистов из Узбекистана и получить дополнительный практический опыт в международной профессиональной среде.
«Для нас это не просто участие в соревновании, а возможность продемонстрировать, что Узбекистан способен быть равным игроком среди сильнейших мировых команд. Мы гордимся тем, что представили страну на таком высоком уровне», — отметили в ONESEC.
Компания ONESEC предоставляет весь комплекс услуг по обеспечению кибербезопасности информационных систем, серверов, веб-сайтов, локальных и корпоративных сетей.