27−28-iyun kunlari JV Team biznes egalari, moliya direktorlari, tahlilchilar va rahbarlar uchun Moliya: kompaniya qiymatini boshqarish mavzusida ikki kunlik amaliy trening o‘tkazadi.
Dastur muallifi va ma’ruzachisi — QBI Analytics asoschisi, Al-Farobiy nomidagi Qozog‘iston Milliy universiteti MBA o‘qituvchisi, moliyaviy boshqaruv, avtomatlashtirish va byudjetlashtirish bo‘yicha ekspert Maqsat Kalibekov.
Trening davomida ishtirokchilar biznesni baholash usullarini, kompaniya qiymatini boshqarishga oid yondashuvlarni, moliyaviy rejalashtirish va omilli tahlil vositalarini ko‘rib chiqadilar.
Dastur moliyaviy hisobotlar bilan ishlash, asosiy koeffitsiyentlarni tahlil qilish, byudjetlashtirish, iqtisodiy KPI’larni boshqarish va MECE tamoyili asosida vazifalarni tizimlashtirish usullarini o‘z ichiga oladi.
Moliyaviy qarorlar kompaniya kapitallashuviga qanday ta’sir etishi hamda investorlar va aksiyadorlar bilan biznes va raqamlar tilida muloqotni qanday yo‘lga qo‘yish masalalariga alohida e’tibor qaratiladi.
Trening keyslar, hisob-kitoblar va real boshqaruv ssenariylarini tahlil qilishga asoslangan amaliyot shaklida o‘tadi.
Ishtirok etish qiymati — 10,8 mln so‘m. Narxga o‘qitish, materiallar, tushliklar, kofe-breyklar va ishtirokchi sertifikati kiradi.

27−28 июня JV Team проведет двухдневный практический тренинг «Финансы: управление стоимостью компании» для собственников бизнеса, финансовых директоров, аналитиков и руководителей.
Автором и спикером программы выступит основатель QBI Analytics Максат Калибеков — преподаватель MBA КазНУ имени аль-Фараби и эксперт по финансовому управлению, автоматизации и бюджетированию.
Во время тренинга участники разберут методы оценки бизнеса, подходы к управлению стоимостью компании, финансовое планирование и инструменты факторного анализа.
Программа включает работу с финансовой отчетностью, анализ ключевых коэффициентов, бюджетирование, управление экономическими KPI и методы структурирования задач по принципу MECE.
Отдельное внимание уделят тому, как финансовые решения влияют на капитализацию компании и каким образом выстраивать коммуникацию с инвесторами и акционерами на языке бизнеса и цифр.
Тренинг пройдет в формате практикума с кейсами, расчетами и разбором реальных управленческих сценариев.
Стоимость участия — 10,8 млн сумов. В стоимость входят обучение, материалы, обеды, кофе-брейки и сертификат участника.