TBC Bank Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB) bilan hamkorlikda kichik va o‘rta biznes vakillari uchun TBC Biznes Trening ta’lim dasturini ishga tushirmoqda.
Dastlabki oflayn-trening 12−13-iyun kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tadi, shundan so‘ng dastur O‘zbekistonning yana oltita hududini qamrab oladi. Trening davomida ishtirokchilar moliya va biznes-rejalashtirish, marketing va sotuvlar, xodimlarni boshqarish, yetakchilik, shuningdek, biznes yuritishning huquqiy jihatlarini o‘rganish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Dastur o‘zbek tilida gibrid formatda o‘tkaziladi: avval ishtirokchilar qisqa onlayn-ma'ruzalarni ko‘rishadi, so‘ngra ikki kunlik yuzma-yuz treningda bilimlarni mustahkamlaydilar. Loyiha TBC Uzbekistan tomonidan YTTB bilan hamkorlikda, Shveysariya Hukumatining ko‘magi bilan YTTBning Kichik biznesni rivojlantirish jamg‘armasi doirasida amalga oshirilmoqda.

TBC Bank совместно с Европейским банком реконструкции и развития запускает образовательную программу TBC Biznes Trening для представителей малого и среднего бизнеса.
Первый офлайн-тренинг пройдет в Ташкенте 12−13 июня, после чего программа охватит еще шесть регионов Узбекистана. В рамках обучения участники смогут изучить финансы и бизнес-планирование, маркетинг и продажи, управление персоналом, лидерство, а также юридические аспекты ведения бизнеса.
Программа проходит на узбекском языке в гибридном формате: сначала участники смотрят короткие онлайн-лекции, а затем закрепляют знания на двухдневном очном тренинге. Проект реализуется TBC Uzbekistan совместно с ЕБРР при поддержке Правительства Швейцарии в рамках Фонда содействия малому бизнесу ЕБРР.